- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (32)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (77)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (32)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (38)
- Dodavatelé CRM (33)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (71)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)
ERP systémy
CRM systémy
Plánování a řízení výroby
AI a Business Intelligence
DMS/ECM - Správa dokumentů
HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
EAM/CMMS - Správa majetku a údržby
Účetní a ekonomické systémy
ITSM (ITIL) - Řízení IT
Cloud a virtualizace IT
IT Security
Logistika, řízení skladů, WMS
IT právo
GIS - geografické informační systémy
Projektové řízení
Trendy ICT
E-commerce B2B/B2C
CAD/CAM/CAE/PLM/3D tisk![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
| ||
Společnost TON zavedla systém řízeného oběhu dokumentů
Konica Minolta dodala společnosti TON, tradičnímu českému výrobci ohýbaného nábytku, řešení pro digitalizaci a oběh účetních dokumentů, firemní komunikaci a nástroj pro podporu řízení projektů. Vedení společnosti Ton očekává od zavedení digitalizace a řízeného oběhu dokumentů zvýšení efektivity fungování celé společnosti a dosažení významných časových i finančních úspor.

Řešení od Konica Minolta umožnilo společnosti TON automatizovat dosavadní způsob ručního přepisu faktur do informačního systému. „Tím jsme snížili chybovost a předešli nebezpečí ztráty či zpoždění ve schválení faktur. Konica Minolta nám rovněž zavedla centrální úložiště obchodních smluv a výrobní dokumentace, stejně jako prostředí pro komunikaci spojenou s jednotlivými projekty. Většinu dodatečných či běžných úprav celého řešení jsme navíc schopni provést vlastními silami. S dodavatelem tak řešíme už jen složitější požadavky,“ sdělil Tomáš Gadas, CIO společnosti TON.
Zavedení řízených procesů a elektronických dokumentů umožňuje firmám zrychlit práci s informacemi a zjednodušit fungování při současném snížení nákladů, což potvrzují i první zkušenosti ze společnosti TON:
„Podařilo se nám ve společnosti TON zkrátit čas zpracování přijatých faktur z 15 na 3 dny. Výrazně jsme také zjednodušili systém vyhledávání dokumentů, zajistili přehled o aktivách jednotlivých úseků a přispěli k modernizaci podnikového intranetu,“ uvedl Pavel Štěpán, obchodní ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Celý systém je navíc přístupný přes webový prohlížeč. Nevyžadoval tedy žádnou instalaci na uživatelských stanicích, a je tak možné jej využívat odkudkoli.“
Dokumentová řešení obecně fungují na principu automatického rozpoznávání a vytěžování údajů z digitalizovaných dokumentů, jako jsou například částky, data splatnosti, názvy dodavatelů, produktů a dalších definovaných informací. Díky tomu je možné jednotlivé dokumenty přiřadit příslušným pracovníkům, stejně jako je propojit s ostatními podnikovými informačními systémy. Nastavením řízeného procesu je možné zefektivnit celý oběh dokumentu uvnitř firmy od jeho pořízení přes kontrolu a schválení až po archivaci.
„Digitalizací faktur, podporou zpracování a řízením jejich oběhu může středně velká firma dosáhnout úspor až půl milionu korun. Nejde ale pouze o faktury, automatizovat lze prakticky libovolný proces využívající dokumenty.,“ dodal P. Štěpán.
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Formulář pro přidání akce









