facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 14. 10. 2013

Olymptoy využívá řešení DCIx WMS

Společnost Aimtec nasadila své řešení DCIx WMS pro řízení logistických procesů ve skladu firmy Olymptoy v Nehvizdech. Přednastavený logistický systém DCIx WMS pokrývá procesy při příjmu zboží a to v obou případech při příjmu nakupovaného a rovněž vráceného zboží z prodejen. Dále se jedná o zaskladnění a přeskladnění zboží, při kterém jsou podporovány také činnosti rozdělení nebo sloučení jednotlivých balení. Doplňování do vychystávací zóny probíhá na základě metody FIFO. Důležitým prvkem je kvalita. Systém DCIx WMS zadrží zboží, pokud je shledáno jako vadné a není možné jej expedovat. K postupnému vychystávání a dodávce zboží zákazníkům společnosti Olymptoy přispívají řízené procesy vychystávání a expedice.Inventurní transakce je možné provádět v případě, že je inventura založena v systému. DCIx WMS podporuje i tzv. rychlou inventuru, kdy není potřeba předem inventuru definovat. Tato inventura slouží k rychlému srovnání množství a pozice balení. Projekt byl také rozšířen o vytvoření a tisk hromadných výdejek, společnou přípravu, zabalení a expedici zboží.

 

Společnost Olymptoy dodává hračky do obchodních řetězců v České republice. Současně přijímá společnost 160 objednávek z e-shopů denně. Ve většině těchto případů se jedná o kusové zásilky, proto je nutné objednávky ve WMS systému seskupit a najít optimální trasu pro skladníka.

 

Aimtec v tomto projektu spolupracoval s firmou STOW ČR, která poskytuje komplexní řešení v oblasti logistiky. Společnost Stow vyrábí a dodává různé regálových systémů od prostých statických regálů přes mobilní regály vlastní konstrukce až po vysoce sofistikované automatizované sklady.


 
  

- Inzerce -

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

ACSSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.