facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Společnost JKR dokončuje nový ERP systém Byznys EVO

Nový ERP systém s pracovním názvem Byznys EVO dokončuje společnost JKR. Nástupce stávajících systémů řady Byznys ERP s označením WIN a VR bude podle slov JKR robustnější, vhodný jak pro stávající zákazníky ze segmentu SMB, tak pro větší společnosti. Řešení je postaveno na technologiích Microsoft a bude dostupné jako desktopová i jako webová aplikace. JKR jej začne zákazníkům nabízet v první polovině příštího roku.

Byznys EVO bude technologicky připraven na použití prostřednictvím mobilních zařízení a internetu. „Na vývoji systému pracujeme intenzivně již čtvrtým rokem. Na počátku jsme především konfrontovali požadavky na systém s dostupnými technologiemi a definovali vývojové nástroje. Poté jsme vypracovali funkční prototyp, abychom si ověřili, že naše vize je správná,“ uvedl manažer projektu Byznys EVO Vlastimil Fousek.

Podle Fouska spočívá hlavní přidaná hodnota nového ERP ve třech oblastech – technologické, uživatelské a obchodní. Po technologické stránce je předností systému Byznys EVO jeho nezávislost na SQL stroji, který zde plní pouze funkci datového úložiště. To umožňuje uživateli v případě potřeby jednodušší přechod k jinému datovému zdroji. Další výhodou nového ERP produktu je, že veškeré klientské aplikace komunikují se stejným aplikačním serverem. Nové možnosti přináší také možnost napojení na cloudové technologie společnosti Microsoft, konkrétně Windows Azure.

Z pohledu uživatele se vývojáři soustředili především na standardizaci a ergonomii systému, což přináší uživatelům vyšší jednoduchost a přehlednost a pružnost v ovládání systému. Byznys EVO je také více přizpůsobivý požadavkům uživatele. Například nový typ faktury či změny v přiznání k DPH lze provést pouze aktualizací číselníku.

Z obchodního pohledu je přidanou hodnotou větší robustnost řešení, což skýtá potenciál pro velké společnosti. Dále se jedná o možnost pronájmu aplikace v cloudu Windows Azure. „Co se licencování týče, primárně chceme nabízet licence na základě současně pracujících uživatelů, nicméně jsme schopni zajistit i na úrovni licenčního modelu SaaS,“ uvedl Fousek.


Obr. 1 Ukázka pracovního prostřední Byznys EVO

Jako hlavní technologické požadavky na nový systém si J.K.R. stanovilo tzv. objektový model, tedy důsledné dodržování zásad objektového programování, které zajišťuje přehlednost a udržovatelnost systému a vícevrstvou architekturu, jež umožňuje oddělení prezentační vrstvy od aplikační logiky a tím nezávislost na použitých koncových zařízeních. Dále podporu vývoje jak pro aplikaci instalovanou na klientovi, tak pro aplikaci běžící ve webovém prohlížeči. A nakonec tzv. SQL konektor, který odděluje data od aplikační logiky s výjimkou nezbytných a optimalizačních kódů uložených na SQL serveru.

ERP Byznys EVO je postaven na technologiích společnosti Microsoft. Vývojovým jazykem je C# a technologie .NET. Pro jednotlivé formuláře a jejich zobrazení byl použit Windows Presentation Foundation. Dále vývojáři využili technologii Windows Workflow Foundation, což je technologie uvnitř aplikačního serveru, která zajišťuje práci celého ERP produktu. Jako úložiště dat byl použit Microsoft SQL Server.

V současné době systém Byznys EVO obsahuje moduly, které dohromady tvoří základní okruh účetní podvojného účetnictví. To znamená, že je v Byznysu EVO možné zpracovat základní firemní agendu – účetnictví, pokladna, banka, fakturace, sklad, zakázky atd. Připraven je také tzv. Základní modul, kde jsou společné nabídky, číselníky či přehled DPH. Byznys EVO také umožňuje snadné a rychlé převedení dat ze stávajících řešení typu Byznys ERP. Na dalším rozšiřování ERP systému JKR postupně pracuje.

(red), foto: ukázky prostředí Byznys EVO, archiv JKR

 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

Helios
- inzerce -