facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 4. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Soutěž IT SPY opět hledá mladé talentované informatiky

IT SPYPrestižní soutěž diplomových prací v oblasti informatiky - IT SPY již 14. rokem vybírá výjimečné diplomové práce a dává tak talentovaným absolventům IT oborů šanci mnohdy poprvé zazářit. Jde o unikátní pro­jekt vysokých škol a společnosti Profinit, který dává vysokoškolákům příležitost dokázat se svojí diplomovou prací víc. Každoročně se soutěže zúčastní 1200-1500 diplomových prací z českých a slovenských vysokých škol. Letošní ročník soutěže IT SPY startuje 3. května 2023, slavnostní vyhlášení vítěze proběhne na podzim.Soutěž IT SPY se zaměřuje na novinky a inovativní řešení v oblasti IT a je určena studentům magisterských studijních programů v oblasti informatiky a příbuzných oborů.

„Více než kdy jindy vidíme v této soutěži potenciál, protože informatika v současnosti stále nabírá na dynamice. Naším cílem je v soutěži podpořit nové nápady v IT a poskytnout studentům příležitost představit své projekty a práce nejen před akademickou, ale i odbornou veřejností. Účast v soutěži IT SPY může pomoci studentům i na startu jejich pracovní kariéry,“ řekl Bohumír Zoubek, člen poroty soutěže IT SPY a zástupce společnosti Profinit, organizátora soutěže.

Hledání největších IT talentů probíhá v několika kolech. V prvním kole musí student podat přihlášku prostřednictvím svého ambasadora na škole, kde studoval. Ty nejlepší práce dostanou prostor se prezentovat ve finále, které se bude konat 22. listopadu 2023, a kde odporná porota vyhlásí vítěze.


Loňský vítěz Jiří Ulrych s vedoucím své práce

„Tato soutěž upozorňuje nejen na největší talenty v IT, ale svým způsobem definuje i trendy, kterými se bude tato oblast našeho života ubírat. V naší soutěži se opakovaně objevují témata jako robotika či umělá inteligence, která jsou až nyní intenzivně diskutovaná v mediálním prostoru. IT SPY nabízí studentům příležitost ukázat své schopnosti a přispět k propagaci oboru informatiky, ale mohou i přinést řešení, které může prakticky pomoci ve zdravotnictví, ekonomice a v dalších oborech,“ uvedl Jiří Vokřínek, předseda poroty soutěže.

Soutěž IT SPY 2023 začíná 3. května 2023 a přihlášky je možné podávat do 15. září 2023. Slavnostní finále se koná 22. listopadu 2023 a toto prestižní setkání odborníků a studentů nabízí nejen možnost prezentace, ale také řadu příležitostí pro profesionální networking a navázání spolupráce.

Klíčové termíny soutěže IT SPY 2023:

3. 5. 2023 – start soutěže IT SPY 2023
15. 9. 2023 - uzavření přihlášek
19. 10. 2023 - vyhlášení finalistů & zahájení online hlasování
20. 11. 2023 - uzavření online hlasování
22. 11. 2023 - finále a slavnostní vyhlášení vítěze

Záštitu soutěži udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Hospodářská komora ČR, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), ICT Unie a KINIT. Soutěž podporuje společnost T-Mobile a Počítačová škola Gopas.


 
  

- PR -

Množství nástrojů nahradilo jediné cloudové řešení

DPD SK nyní kompletně řídí finance v SAP S/4HANA


DPDSpolečnost DPD SK je první slovenskou firmou, která úspěšně dokončila přechod na SAP S/4HANA Cloud. Ačkoli ještě nedávno na Slovensku patřila k těm menším lokálním pobočkám, nejen díky pandemii covidu-19 zaznamenala skokový růst.

  

- PR -

Efektivní řízení výroby pomocí ERP systému

Podrobný pohled na implementaci v praxi


V dnešní době je pro výrobní společnosti klíčové efektivně spravovat své procesy, aby si udržely konkurenceschopnost na trhu. Implementace ERP systému představuje jednu z cest, jak dosáhnout významných zlepšení v efektivitě a transparentnosti výrobních operací. Podívejme se podrobněji na konkrétní řešení, která ERP systémy ABRA Gen a FLORES přinesly vybraným firmám.