facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 9. 4. 2021 - Zdeněk Gric

Sophos představil skenování zranitelností kontejnerů

V průběhu minulého roku byla rostoucí poptávka po cloudových službách důvodem pro zrychlení migrace do cloudu u mnoha IT a bezpečnostních týmů. Již v počátečních fázích přesunu operací do cloudu však IT týmy zjišťují, že je potřeba přijmout strategii efektivnějšího a bezpečnějšího přesunu aplikací s využitím principů DevOps, serverless přístupu a technologie kontejnerů. S cílem urychlit migraci do cloudu při současném udržení nejvyšší možné míry zabezpečení, zpřístupnil nyní Sophos v rámci svého Sophos Cloud Optix pokročilou správu cloudového zabezpečení pro podniky všech velikostí a v různých fázích adopce cloudu.Sophos Cloud Optix je SECaaS cloudová platforma nové generace, která s využitím umělé inteligence poskytuje nepřetržitý bezpečnostní monitoring, kontrolu dodržování předpisů, analytiku a nápravná opatření napříč multi-cloudovým prostředím.

Nově je nyní platforma Sophos Cloud Optix rozšířena o skenování obrazů kontejnerů a nabízí:

  • Viditelnost kontejneru v prostředích s více cloudy 
  • Skenování zranitelností a identifikaci zranitelných míst operačního systému v bitových kopiích kontejnerů 
  • Automatickou identifikaci oprav pro nezabezpečené obrazy kontejneru

Více o novinkách na poli kontejnerů a jejich bezpečnosti naleznete v článku Riche Becketta na tomto odkazu.


 
  

- Inzerce -

HPE přináší průlomové řešení pro ukládání dat a doplňuje tak služby HPE GreenLake

HPE GreenLakeSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. V rámci tohoto oznámení uvádí HPE platformu, jež naplňuje vizi Unified DataOps pro datová prostředí současnosti, přináší cloudový model provozu všude tam, kde se data nacházejí, a sjednocuje datové operace.

  

- Inzerce -

ERP pro digitalizaci projektově orientovaných společností

Projektově orientované společnosti se často musí potýkat s těžko předvídatelnými změnami. Ať už to jsou změny v dodávkách materiálu, poptávce nebo reakce na vydaná opatření a regulace. Změna však nemusí nutně znamenat ztrátu, zpomalení dodávky nebo nemožnost vyjít zákazníkům vstříc. Změnu můžete vnímat i jako příležitost a věřte, že digitalizace je jedním ze základních předpokladů úspěšného využití příležitostí, které trh nabízí.

Helios
- inzerce -