facebook
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 5. 5. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Software602 nabízí školám a OSVČ zdarma svůj Signer

Software602Živnostníci, učitelé a další zástupci vzdělávacích institucí mohou od května zpracovávat, měnit a podepisovat elektronické dokumenty pro online zasílání úřadům datovou schránkou zcela zadarmo prostřednictvím aplikace Signer. Společnost Software602 ji uvolnila pro potřeby škol a OSVČ bez jakýchkoli dalších poplatků. Používání datových schránek je s aplikací Signer mnohem pohodlnější, elektronické podpisy nejen u PDF dokumentů lze vytvářet bezplatně včetně časových razítek.Aplikaci Signer bylo doposud možné využívat za licenční poplatek 2 400 Kč bez DPH ročně pro OSVČ a 6 900 Kč bez DPH ročně pro firmy.

„Elektronický podpis chápeme jako možnost začít využívat výhod online komunikace naplno a ve světle koronavirové krize jsme se rozhodli tuto možnost poskytnout těm nejpotřebnějším – živnostníkům a školám – aby měli po ruce nástroj, díky kterému budou moci fungovat i za situací, jimž jsme nedávno čelili a čelíme,“ říká Richard Kaucký, zakladatel a generální ředitel Software602.

Společnost při svém rozhodnutí vycházela i z aktuálních dat využitelnosti záchranného programu pro OSVČ „Pětadvacítka“, kdy pouze 65 tisíc žádostí z celkového počtu téměř 350 tisíc zaslali živnostníci datovou schránkou. Se Signerem by jich mohlo být výrazně více.

Signer splňuje evropské nařízení eIDAS o pravidlech při elektronické komunikaci a uživatel v něm získává nástroj pro zpracování a vytváření digitálních dokumentů. Pomocí toho software a své datové schránky může uživatel zasílat elektronicky podepsané dokumenty z libovolného zařízení. K elektronickému podpisu Signer automaticky přidává kvalifikované elektronické časové razítko – ta jsou v rámci aplikace Signer také zdarma. Ocení ho tedy každý, kdo podniká, má datovou schránku a v rámci své profese komunikuje s úřady.

Signer umí přidávat a odebírat stránky PDF dokumentu, přidávat parafu na každou stránku dokumentu, anonymizovat osobní údaje či přímo komunikovat prostřednictvím datových schránek. Údaje do více datových schránek si Signer může pamatovat, je pak možné jednoduše přepínat mezi jednotlivými schránkami.

Podrobné podmínky využití elektronického podepisování Signer pro školy, učitele a živnostníky včetně popisu službu naleznete na webu https://www.602.cz/signer-pro-skoly-a-osvc.


 
  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?

  

- Inzerce -

Na dokumenty se musí chytře

Po staru to jde taky, ale …


OnlioV civilizovaném světě bychom jen stěží našli organizaci, která by nepracovala s dokumenty. S interními i s nezbytnými pro komunikaci s okolím. Navíc také platí, že množství zpracovávaných dokumentů neustále roste.