facebook
Aktuality -> Analýzy - 14. 8. 2018 12:40

Sledování televize se v létě přesouvá na mobilní zařízení

LEPŠÍ.TVLetní období mění způsob, jakým lidé sledují televizní programy, což je nejlépe vidět na statistikách internetových televizí, které svým uživatelům nabízí různé možnosti sledování televize včetně mobilní zařízení. Zatímco v zimě a na jaře sleduje 43 procent uživatelů internetovou televizi na televizoru, v létě jejich počet klesá pod jednu třetinu. Výrazně naopak roste podíl lidí, kteří využívají IPTV služeb na svých mobilních zařízeních.Dle statistik internetové televize LEPŠÍ.TV sleduje přes léto televizní programy přes mobilní telefony a tablety téměř 32 % jejich uživatelů. „Nárůsty a poklesy na jednotlivých typech zařízení přes léto jsou logické, lidé využívají bonusu sledovat své oblíbené programy přes LEPŠÍ.TV i na dovolené. Na tu si na rozdíl od televize snadno přibalí notebook nebo tablet. Díky nahrávání pořadů a jejich zpětnému sledování si pak večer na dovolené mohou vychutnat třeba sportovní přenos, hlavní zprávy či svůj oblíbený seriál tak, jako kdyby byli v pohodlí domova,“ komentuje data Pavel Górecki, ředitel Lepší.TV.

Příchod televizí přes internet, takzvaných IPTV, zpřístupnil sledování programů na mobilních zařízeních, jako je tablet, notebook nebo mobilní telefon. Těchto zařízení pak diváci v létě využívají více než v průběhu roku. Data IPTV platformy Lepší.TV ukazují, že zatímco v období od ledna do května konzumovalo televizní obsah na tabletu a mobilním telefonu 23,09 % uživatelů služby LEPŠÍ.TV, v období od 1. 6. do začátku srpna tento podíl vzrostl na celkových 31,86 %.

Používané zařízení Podíl v období 1. 1. až 31. 5. 2018 Podíl v období 1. 6. až 8. 8. 2018
Set-top box 16,38 % 8,33 %
Smart televize 26,46 % 23,44 %
Mobilní telefon a tablet 23,09 % 31,86 %
Počítač a notebook 34,08 % 36,37 %

Tab. 1: – Zařízení pro sledování IPTV a podíl jejich využívání v průběhu roku. Zdroj: Statistiky LEPŠÍ.TV


 
  

- Inzerce -

Práce s daty umožňuje předvídat budoucnost

IFSKaždý byznys potřebuje plánovat. Potravinářský průmysl potřebuje plánovat inteligentně. V tomto odvětví panuje tvrdý konkurenční boj a produkt, který poměrně rychle podléhá zkáze, je jenom dalším důvodem, proč celý systém musí fungovat bezvadně, rychle a efektivně.

  

- Inzerce -

DMS jako důležitý nástroj pro management kvality

OnlioManagement kvality je důležitou součástí existence každé organizace, bez ohledu na její velikost či oblast působnosti. Nároky se sice v návaznosti na mnoho okolností liší, nicméně podstata zůstává vždy stejná. A jednou ze zásadních součástí je tzv. řízená dokumentace.

Časopis IT Systems / Odborná příloha Kalendář akcí
ORBIT
RSS kanál