facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 7. 9. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Senta Čermáková se stala výkonnou ředitelkou Czechitas

Senta Čermáková nastou­pi­la do neziskové organi­za­ce Czechitas zaměřené na vzdělávání žen v IT dovednostech a kariérní změnu. Přidává se na začátku září do vedení k současné provozní ředitelce Lucii Mairychové a zakladatelce Ditě Formánkové. Do Czechitas Senta přináší cenné zkušenosti ze svého dřívějšího působení na pozici ředitelky inovací ve společnosti Deloitte.„Czechitas jako organizace dospěla, svými čísly – počtem nových talentů na pracovním trhu za rok – dosahuje ohromného dopadu. Senta má fantastické zkušenosti v byznysu i strategii, jak udržitelně posílit naši misi o vyšší diverzitě v technologiích a přístupu k příležitostem v IT. Senta ztělesňuje silný leadership a další kapitolu naší profesionalizace, značky i významu partnerství. Je pro nás potřebnou změnou. Pozici výkonné ředitelky/ředitele jsme tvořili a hledali téměř půl roku, opatrně, tak, aby dobře doplnila v řízení v tandemu provozní ředitelku Lucii Mairychovou. Senta posune nejen nás jako organizaci, ale i samotné ženy v Česku, protože se sama v technologickém a inovačním prostředí celou kariéru pohybuje a moc dobře ví, jaký máme v Česku nevyužitý potenciál. Moc se na to těším,“ řekla Dita Formánková, zakladatelka neziskové organizace Czechitas.

Senta Čermáková (na úvodním snímku vlevo) totiž kromě společnosti Deloitte pracovala 25 let ve firmě Hewlett-Packard, v letech 2008 až 2016 v Silicon Valley s odpovědností za globální vztahy s novináři a analytiky a poté jako ředitelka globálních zákaznických programů. Do Czechitas tak přichází s cennými zkušenostmi a kontakty po celém světě, což organizaci může pomoci jak s potřebným hledáním partnerů, tak se strategickým rozvojem v dalších letech.

„Czechitas je profesionálně řízená organizace plná skvělých lidí. Mojí nejbližší ambicí je zaměřit se více na téma generativní umělé inteligence, která nám dává možnost dělat věci rychleji a efektivněji. Také proto bych téma umělé inteligence v blízké době zařadila do Czechitas kurzů a dala tak ženám možnost profesně se věnovat technologii, která zahýbe trhem podobně jako v minulosti třeba nástup webu,“ dodává sama Senta Čermáková, nová CEO neziskové organizace Czechitas.


 
  

- Inzerce -

Data-Informace-Inovace

IT Systems 9/2023Aktuální vydání IT Systems se prakticky skládá ze dvou časopisů, protože jeho součástí je druhé letošní číslo magazínu CAD. Jde o titul specializovaný na problematiku IT řešení pro celý životní cyklus produktů od návrhu a konstrukce, přes digitalizaci výroby až po zákaznický servis. Jeho hlavním tématem je význam optimalizace v předvýrobních etapách a vytvoření digitálního vlákna pro efektivní sdílení dat napříč firmou.

  

- Inzerce -

Poslechněte si úspěšný příběh spojení ERP a APS v praxi

Meet UpCo je potřeba k úspěšnému řízení strojírenské firmy z pohledu informačního systému? Jak si společnost Fermat poradila díky spojení ERP a APS s dobou plnou změn? Na tyto otázky odpoví setkání „Silné nástroje pro výrobu a její plánování“, které se uskuteční 11. 10. 2023 v prostorách RHK Brno v areálu brněnského výstaviště. Bohaté zkušenosti z implementace, používání a rozšiřování informačního systému vás vtáhnou do užitečné diskuse.