facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 27. 2. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

SD karta pro náročné fotografy

Kingston Canvas React PlusPokud natáčíte videa ve 4K nebo fotíte výkonným foto­apa­rá­tem, po­tře­bu­je­te pamě­ťo­vou kartu, která zvládne spo­leh­li­vě uložit velký proud dat. V takovém případě je pro vás určena SD karta Canvas React Plus V60, kterou Kingston právě uvedl na trh. Jde o nejnovější přírůstek do modelové řady paměťových karet Canvas React určených náročným fotografům. Nová SD karta V60 nabízí rychlosti zápisu až 150 MB/s a čtení až 280 MB/s při kapacitě od 256 GB do 1 TB.Fotografové vědí, že výkon fotoaparátu závisí také na jeho paměťové kartě. SD karta Canvas React Plus V60 splňuje parametry standardu UHS-II a umožňuje fotografům pořizovat rychlé akční snímky a videa v rozlišení 4K bez zpoždění či přerušení. Rychlost zápisu až 150 MB/s (podle interních testů výrobce) umožňuje ukládat snímky v režimu sekvenčních záběrů nebo nepřetržitého snímání a zajišťuje vynikající výkon při pořizování videa v rozlišení 4K s vyšší frekvencí snímků za sekundu (fps) než UHS-I. Tím se odstraňuje doba čekání na vyrovnávací paměť fotoaparátu.

Kromě působivé rychlosti nabízí SD karta Canvas React Plus V60 také velkorysou úložnou kapacitu až 1 TB, čímž odpadá nutnost časté výměny paměťových karet. Uživatelé mohou ukládat tisíce snímků a videí ve vysokém rozlišení.

Kingston Canvas React Plus

Základní vlastnosti a specifikace SD karty Canvas React Plus V60 (dle výrobce):

  • Kapacity: 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB
  • Standard/Třída: Třída 10, UHS-II, U3, V60
  • Výkon: 280/100 MB/s čtení/zápis (128 GB), 280/150 MB/s čtení/zápis (256 GB–1 TB)
  • Provozní teplota: -25 °C až 85 °C
  • Teplota skladování: -40 až 85 °C

 
  

- PR -

Unicorn Systems podpořil Pluxee v přechodu do cloudu

Softwarová firma Unicorn Systems pomohla společnosti Pluxee (dříve Sodexo Benefity), která se specializuje na oblast zaměstnaneckých benefitů, s přechodem do cloudu. Důvodem této náročné digitální trans­for­mace byla snaha modernizovat IT infrastrukturu společnosti a zvýšit efektivitu jejího podnikání.

  

- PR -

Automatizace ve výrobě potravin není výsadou jen velkých firem. Jak na to krok za krokem s ERP systémem?

Stejně jako většina podniků, čelí i potravinářská výroba v dnešní době řadě výzev: nedostatku kvalitních zaměstnanců, vyso­kým cenám energií i zdražování surovin. K tomu se přidává velmi přísná legislativa a nutnost hlídat řadu ukazatelů u surovin i hotových výrobků.