- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (32)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (76)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (32)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (38)
- Dodavatelé CRM (33)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (70)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)
ERP systémy
CRM systémy
Plánování a řízení výroby
AI a Business Intelligence
DMS/ECM - Správa dokumentů
HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
EAM/CMMS - Správa majetku a údržby
Účetní a ekonomické systémy
ITSM (ITIL) - Řízení IT
Cloud a virtualizace IT
IT Security
Logistika, řízení skladů, WMS
IT právo
GIS - geografické informační systémy
Projektové řízení
Trendy ICT
E-commerce B2B/B2C
CAD/CAM/CAE/PLM/3D tisk![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
| ||
Scania zvolila manažerský informační systém na klíč
Manažeři společnosti Scania CER z celého středoevropského regionu nyní využívají pro každodenní rozhodování nový manažerský informační systém (MIS), který pro ně na klíč vyvinula společnost Aquasoft. Systém zpracovává velké množství nekonsolidovaných dat a vytváří z nich přehledné manažerské reporty. Namísto implementace a přizpůsobení hotového softwarového řešení byla zvolena cesta vývoje řešení na míru na platformě Microsoft .NET 4.5.

Scania patří k nejvýznamnějším výrobcům autobusů a těžkých nákladních vozidel. Její dceřiná společnost Scania Czech Republic tvoří společně se Scanií na Slovensku a Maďarsku středoevropské uskupení Scania CER, jehož centrála sídlí v Praze.
Spolupráce mezi firmami Scania CER a Aquasoft byla zahájena vývojem úvodního prototypu, na kterém dodavatel demonstroval svůj přístup k realizaci projektu na základě předloženého zadání.
„Hledali jsme partnera pro dlouhodobou spolupráci, který pochopí naše potřeby a na dodaném prototypu nás přesvědčí o svých kompetencích. Prototyp nebyl ve fázi výběrového řízení finančně kompenzován, což pro dodavatele představovalo jistou míru rizika. Řešení společnosti Aquasoft bylo expertní skupinou označeno za jasného vítěze.“ uvedl Pavel Křepela, projektový manažer ze společnosti Scania CER.
Vlastní projekt pak zahrnoval detailní analýzu, návrh řešení, jeho implementaci a integraci do stávajícího prostředí Scania CER. „Řešení jsme vyvinuli v .NET 4.5 za použití komponent DevExpress ASP.NET,“ dodává k projektu Pavel Mrzena, vedoucí projektu ve společnosti Aquasoft.
Hlavním účelem nového MIS je zobrazovat v jednotných a přehledných reportech konsolidované výkonnostní ukazatele a provádět nad nimi nejrůznější analýzy. Získané informace využívají manažeři na všech stupních řízení společnosti Scania v rámci celého středoevropského regionu. Manažeři tak mohou například sledovat vývoj EBIT, vývoj prodeje jednotlivých produktů a služeb, tržby jednotlivých poboček atd. Přístupová oprávnění samozřejmě zajišťují, aby se k určitým informacím dostali vždy pouze oprávněné osoby. Uživatelé pracují s předpřipravenými reporty, nebo si vytváří své vlastní ad-hoc reporty. Reporty mohou uživatelé mezi sebou sdílet. Data si prohlíží přes běžný webový prohlížeč a dostanou se k nim i z mobilních zařízení.
Ilustrační foto, © Scania CV AB
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 10.12. | Webinář: Marketing v Odoo: Vše na jednom místě |
| 12.2. | Kontejnery v praxi 2026 |
| 26.2. | IT ve zdravotnictví 2026 |
Formulář pro přidání akce












