facebook
Aktuality -> IT Business - 14. 10. 2019

SAP oznamuje nové vedení společnosti

Společnost SAP oznamuje, že dosavadní CEO Bill McDermott se rozhodl dále neprodlužovat smlouvu a skončit tak ve své současné funkci. Tímto rozhodnutím SAP aktivuje dlouhodobý plán nástupnictví. Se souhlasem dozorčí rady s okamžitou platností byli novými výkonnými řediteli jmenováni Jennifer Morgan a Christian Klein. Pro zajištění hladkého průběhu nástupnictví zůstává do konce roku McDermott v roli poradce.Jennifer Morgan i Christian Klein mají desítky let zkušeností ze softwarového prostředí, oba jsou členy výkonné rady. Morgan se připojila k SAP v roce 2004, naposledy působila na pozici vedoucí Cloud Business Group a měla na starost Qualtrics, SAP SuccesFactors, SAP Ariba, SAP Fieldglass, SAP Customer Experience a SAP Concur. „Jsem velmi vděčná Hasso Plattnerovi a dozorčí radě za to, že svěřili mně a Christianovi vedení SAP. Tuto výzvu přijímáme s pokorou, ale také s přesvědčením, že pro SAP to nejlepší teprve přijde. Po celém světě máme výborné a talentované kolegy, kteří nám dodávají důvěru. Bill McDermott byl nejen skvělým vůdcem, ale také vzorem pro mnoho z nás. Těšíme se, že na jeho odkazu můžeme budovat další úspěchy“ okomentovala své zvolení Jennifer Morgan.

Christian Klein zahájil kariéru v SAP před dvěma desítkami let jako student, naposledy působil jako provozní ředitel. V této pozici měl na starost vývoj produktů pro vlajkové ERP řešení SAP S/4HANA. „Stát se generálním ředitelem spolu s Jennifer je pro mě, jako pro někoho, kdo začínal svou kariéru v SAP, ta největší čest, kterou si vůbec dokážu představit. Hasso Plattner nám dal obrovskou příležitost a jsme mu opravdu vděční, stejně tak i dozorčí radě. SAP má nejkomplexnější portfolio řešení v oboru. Nyní je ten správný čas dokončit to, co jsme započali a nabízet opravdu inteligentní podnik. To je podle mého názoru ten nejlepší způsob, jak ocenit našeho předchůdce Billa McDermotta,“ řekl Klein.


 
  

- Inzerce -

Tasha pomáhá s plánováním rozvozových tras nejen firmám zasaženým pandemií koronaviru

SolvertechKaždá firma, která řeší rozvoz zboží k zákazníkům nebo na pobočky, nutně řeší základní otázky dopravy. Jak vše naplánovat, jak nejlépe vytížit auta a řidiče tak, aby náklady na dopravu byly minimální a přitom zboží bylo vždy přemístěno na dané místo včas.

  

- Inzerce -

Čas na multicloud v ČR

Platforma nové generace přináší výhody hybridních cloudových prostředí bez dětských nemocí


DellBez ohledu na to, zda multicloud vznikl zcela záměrně nebo jako důsledek živelného přechodu na cloudové technologie, postupně vykrystalizoval jako optimální model, který spojuje výhody veřejného a privátního cloudu a zároveň eliminuje jejich hlavní nedostatky.