facebook
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 26. 2. 2020 9:36 - Ing. Lukáš Grásgruber

Rodina informačních systému Helios se letos rozroste o Pantheon

HeliosMezi nejznámější zástupce rodiny podnikových informačních systémů Helios patří systémy Orange a Green, které jsou velmi populární mezi českými a slovenskými firmami z mnoha různých odvětví. Už méně známé je řešení pro veřejný sektor s názvem Helios Fenix, který letos dostane mladšího a schopnějšího parťáka. Společnost Asseco Solutions totiž jako jednu z hlavních novinek na rok 2020 připravuje systém Helios Pantheon, který bude určen pro organizace veřejné správy, které potřebují komplexně pokrýt své procesy.Vývoj systému Helios Pantheon probíhá již od podzimu 2018 a letos bude uveden na trh. Pantheon nabídne alternativu k produktové řadě Fenix, ale je zaměřen na organizace s komplexnějšími procesy, ať už se jedná o příspěvkové organizace, úřady a územní samosprávné celky nebo i organizační složky státu. Speciální pozornost je v Pantheonu věnována možnosti integrace s dalšími systémy.

Helios Pantheon je koncipován jako otevřený pro jakékoliv napojení a poradí si samozřejmě i s otevřenými daty. Například každá spisová služba, která respektuje standard NSESSS se s Pantheonem dorozumí. Samozřejmostí je přitom integrace se spisovou službu Helios eObec, jejíž uživatelů budou moci těžit z efektivnější komunikace s řízeným oběhem dokumentů, a to nejenom pro výkon spisové služby, ale i další činnosti, které jsou pro organizaci nutné.

Co bude se systémem Helios Fenix? Asseco Solutions údajně neplánuje po uvedení Pantheonu systém Fenix nahradit, bude jej nadále podporovat a nabízet především menším organizacím. Pantheon totiž cílí hlavně na ty větší organizace s komplexnějšími nároky na procesní řízení.

Dodejme, že některé části systému Helios Pantheon už výrobce uvolnil ve formě samostatných aplikací. Naposledy byl takto uvolněn například modul Vymáhání, který pomáhá efektivně řešit pohledávky například u nejrůznějších obecních poplatků.

Zdroj: helios.eu


 
Atos
  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.