facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 5. 6. 2024 - redakce

Robotizace skladu podpoří další růst GymBeamu

AutoStoreSpolečnost Element Logic implementuje automatizované skladové řešení ve společnosti GymBeam, která je lídrem v oblasti fitness výživy. V jejím skladu v Košicích je právě nyní instalován systém AutoStore, ve kterém bude v první fázi pracovat 32 robotů, což výrazně zvýší výkon skladu a přesnost vychystávání. V novém robotickém skladu budou vychystávací porty umístěny nad sebe, čímž se výrazně zvýší jeho výkon. Jedná se o inovativní způsob, který sklad firmy GymBeam odlišuje od ostatních realizací systému AutoStore na českém i slovenském trhu.GymBeam je nyní jedna z nejrychleji rostoucích e-commerce společností zaměřených na zdraví a výživu v Evropě a kvůli stále vyššímu počtu vychystávaných objednávek firma začala narážet na limity manuálního skladu. Bylo tedy nutné zvýšit nejenom výkon skladu, ale důležitou roli hrála také možnost škálovatelnosti a potenciálního rozšíření do budoucna. Ideálním řešením se proto stal systém AutoStore.

Implementace skladu, který bude stát v CTParku městské části Košice-Barca, byla zahájena 3. června a bude dokončena během 3 měsíců. „Každým rokem raketově rosteme a počet objednávek již přerostl možnosti manuálního skladu. Proto jsme oslovili společnost Element Logic, aby nám navrhla plně automatizované skladové řešení. Do budoucna také předpokládáme, že budeme automatizovaný sklad rozšiřovat,“ říká Alexander Szalai, Logistics Manager společnosti GymBeam.

V novém skladu o rozloze 690 m2 bude instalováno více než 22 tisíc binů a pracovat zde bude 32 robotů nové řady R5 PRO, kteří jsou díky pokročilému systému dobíjení schopni fungovat bez přestávky 24 hodin denně. Sklad GymBeam bude také unikátní umístěním vychystávacích portů nad sebe, čímž se výrazně zvýší výkon skladu.

AutoStore

Řešení AutoStore má flexibilní hliníkovou konstrukci, která je nastavitelná jak do šířky, tak do výšky. Konstrukce se skládá z jednotlivých modulů souřadnicové mříže, která zároveň slouží jako kolejnice pro roboty. V jednotlivých sekcích mříže jsou uskladněny zásobníky pro skladování zboží. Každý zásobník je pak možné rozdělit přepážkou na několik menších skladovacích oddílů, aby do něj bylo možné uložit několik druhů zboží. Zásobníky lze skládat až do výšky 5,4 metru, respektive umístit nad sebe až 24 zásobníkových boxů.
 


 
  

- PR -

Modernizace platebních systémů v Evropě a České republice

Společná cesta CGI a Moneta Money Bank


V digitálním věku, kdy se po­ža­dav­ky na rychlost, bezpečnost a efektivitu platebních operací neustále zvyšují, stojí evropské finanční instituce před výzvou, jak tato očekávání naplnit. Vý­znam­nou roli v této transformaci hrají platební metody, které umožňují rychlé a bezpečné transakce jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni.

  

- PR -

Jak využít AI ke zvýšení prodejů?

Promo Forecast AI je jedno z nejzajímavějších vlastních řešení firmy Sluno. Na základě dat z promočních prodejů dokáže pomocí umělé inteligence přesně určit, jaký produkt bude mít v nadcházejících akcích největší úspěch. Obchod­ní­kům i dodavatelům tak poskytuje plnou kontrolu nad celým procesem přípravy promocí od výběru zboží, stanovení ceny až po precizní analytiku na konci akce.