facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 28. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Řešení umělé inteligence pomáhá Camatic Seating zrychlit výběr vhodného subdodavatele

Firma Camatic Seating, která vyrábí sedačky, nasadila infor­mační systém Infor Coleman AI s integrovaným řešením na bázi umělé inteligence. Pomocí nové­ho softwaru chce firma dosáh­nout radikální zkrácení doby výběru vhodného subdodavatele o více než 90 %. V důsledku toho očekává zvýšení úspěšnosti získání nových objednávek a přesnější plnění, která se promítnou do zvýšení prodeje o 5 %, což v případě společ­nosti Camatic Seating znamená 10 – 15 milionů dolarů ročně.Řešení Infor Coleman AI, které je integrované s ERP systémem Infor CloudSuite Industrial Enterprise, dokáže automaticky každému subdodavateli přiřadit hodnocení v 5 kategoriích. Plánovači tak mohou rychle porovnat hodnocení více dodavatelů ve stejné kategorii. Dostupné jsou také historické přehledy o výkonnosti jednotlivých dodavatelů, včetně rychlosti dodání, kvality a ceny. Tým Camatic Seating tak může rychle provést výběr na základě celkového hodnocení, ale také si rozkliknout potřebné detaily v případě podrobnější analýzy.

Podklady pořízené s využitím umělé inteligence nahrazují dřívější praxi manuálního obchodního plánování. Od něj se odvozovalo plánování výrobních kapacit, které se mnohdy neodkázalo vyvarovat chyb a počítat s nepředpokládanými výzvami, jako je nedostatek materiálu či outsourcingové aktivity subdodavatelů.

„Dříve jsme nebyli schopni analyzovat data konzistentním způsobem, což často vedlo k chybnému výběru dodávek. Bylo obtížné data získat a analyzovat je pro potřeby plánování nákupu materiálu. Díky funkčnosti AI dokážeme vytěžit historické informace a získat přesnější a konzistentnější podklady na jedno kliknutí,“ řekl k nasazení nového IT řešení Jamarl Scase, manažer pro plánování a řízení výroby ve společnosti Camatic Seating.


 
  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.