Aktuality -> IT Projekty - 28. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Řešení umělé inteligence pomáhá Camatic Seating zrychlit výběr vhodného subdodavatele

Firma Camatic Seating, která vyrábí sedačky, nasadila infor­mační systém Infor Coleman AI s integrovaným řešením na bázi umělé inteligence. Pomocí nové­ho softwaru chce firma dosáh­nout radikální zkrácení doby výběru vhodného subdodavatele o více než 90 %. V důsledku toho očekává zvýšení úspěšnosti získání nových objednávek a přesnější plnění, která se promítnou do zvýšení prodeje o 5 %, což v případě společ­nosti Camatic Seating znamená 10 – 15 milionů dolarů ročně.



Řešení Infor Coleman AI, které je integrované s ERP systémem Infor CloudSuite Industrial Enterprise, dokáže automaticky každému subdodavateli přiřadit hodnocení v 5 kategoriích. Plánovači tak mohou rychle porovnat hodnocení více dodavatelů ve stejné kategorii. Dostupné jsou také historické přehledy o výkonnosti jednotlivých dodavatelů, včetně rychlosti dodání, kvality a ceny. Tým Camatic Seating tak může rychle provést výběr na základě celkového hodnocení, ale také si rozkliknout potřebné detaily v případě podrobnější analýzy.

Podklady pořízené s využitím umělé inteligence nahrazují dřívější praxi manuálního obchodního plánování. Od něj se odvozovalo plánování výrobních kapacit, které se mnohdy neodkázalo vyvarovat chyb a počítat s nepředpokládanými výzvami, jako je nedostatek materiálu či outsourcingové aktivity subdodavatelů.

„Dříve jsme nebyli schopni analyzovat data konzistentním způsobem, což často vedlo k chybnému výběru dodávek. Bylo obtížné data získat a analyzovat je pro potřeby plánování nákupu materiálu. Díky funkčnosti AI dokážeme vytěžit historické informace a získat přesnější a konzistentnější podklady na jedno kliknutí,“ řekl k nasazení nového IT řešení Jamarl Scase, manažer pro plánování a řízení výroby ve společnosti Camatic Seating.


 
  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.

  

- PR -

Když chytrý teploměr ohrozí celý sklad

Jaká jsou bezpečnostní rizika moderní logistiky?


Moderní logistika dnes stojí na digitálních datech a automatizovaných procesech, ať už jde o sledování skladových teplot, monitoring zásilek nebo sdílení informací s partnery. Větší přehled a rychlost sice šetří čas i náklady, ale čím více systémů spolu komunikuje, tím větší je riziko, že do nich zasáhne něco nečekaného. Jak zajistit, aby digitalizace zůstala přínosem a nestala se slabým místem celé firmy?