facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 27. 9. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Projekt Mac@Dev má za cíl zvýšit využívá­ní počítačů Apple u českých vývojářů

Mac@DevSpolečnost iBusiness Thein, spadající do investiční skupiny Thein Tomáše Budníka, představila nový projekt Mac@Dev, jehož cílem je významné zvýšení počtu uživatelů Apple Maců v prostředí českých vývojářských týmů a firem – a to na trojnásobek v porovnání s dneškem. Předpokladem úspěchu je přitom práce s firemními klienty na celkové redefinici způsobu, jakým dnes velké společnosti přistupují k využívání technologií a motivaci zaměstnanců.„Jestliže naší misí je postupně měnit prostředí českých firem z Windows počítačů na Macy, tak projekt Mac@Dev představuje strategii, jak toho poměrně rychle dosáhnout v konkrétním segmentu (vývojářů pozn. red.). Zkombinovali jsme know how a data Applu s naší znalostí trhu a stali se exkluzivními partnery Applu pro tento projekt v České republice,“ říká Jana Studničková, CEO iBusiness Thein, a doplňuje: „V současnosti je penetrace Maců u českých vývojářů pod 10 % a naším cílem je toto číslo v následujících třech letech navýšit na 30 %. Taková úroveň je dnes třeba v Německu. V USA se jedná o zhruba 60 %. Daleko vyšší zastoupení Maců na jiných trzích ukazuje, že náš cíl je reálný a že je na čase přinést do této komunity dostatek informací o všech jejich výhodách.“

Jana Studničková
Jana Studničková

Projekt Mac@Dev zahrnuje masivní edukaci o možnostech využití platformy pro vývojáře a konkrétní propozici pro firmy, kterým je určen. „Naším cílem je oslovovat především firmy s většími týmy in-house vývojářů nebo samostatné větší software housy. Pro jednotlivce pracující v těchto týmech pak připravujeme řadu materiálů, akcí i speciální web, který jim výhody přechodu na Mac představí. Pamatujeme i na to, že některé typy vývojářských profesí s Macem opravdu kompatibilní nejsou a netajíme se proto s tím, že naší cílovkou není úplně každý,“ upřesňuje Studničková a doplňuje: „Pro řadu lidí nicméně bude příjemným překvapením, jak moc je Apple prostředí vhodné pro vývoj nejen v rámci iOS. Dle studie Forrester Mac navíc poskytuje v základní verzi výpočetní výkon srovnatelný s tím, který běžně potřebovali a dostávali jen ti nejnáročnější uživatelé, což opět rozšiřuje možnosti upotřebení.“

Kromě funkčního prostředí a nových možností inovace hodlá iBusiness Thein firmám představit Mac jako nástroj k náboru nových a motivaci stávajících zaměstnanců. Relevanci tohoto faktoru již nyní rovněž potvrzuje řada studií. Dle jednoho ze známých průzkumů až 71 % studentů jednoznačně preferuje Mac před PC. Do budoucna se tedy může jednat o důležitý aspekt na vysoce konkurenčním trhu práce.


 
  

- Inzerce -

Phishingové e-maily jsou věrohodnější než kdy dříve. Co s tím?

Phishing není žádnou novinkou. Tato taktika sociálního inženýr­ství se mezi nástroji útočníků objevuje již desítky let a podle nejnovějších výzkumů si udržuje první příčku mezi způsoby doru­čo­vá­ní ransomwaru. O efektivitě phishingu přitom existuje mnoho exaktně doložených údajů.

  

- Inzerce -

Nové povinnosti pro organizace v oblasti kybernetické bezpečnosti se blíží

S mnoha změnami přichází evrop­ská směrnice NIS2. Jejím prostřed­nictvím unie reaguje na růst digitalizace a zavádí nová opatření na ochranu důležité infrastruktury členských států. Počet organizací v ČR, které jsou podle aktuálního zákona o kybernetické bezpečnosti povinny se jím řídit, výrazně vzroste. A to z několika stovek na vyšší jednotky tisíců.