facebook
Aktuality -> IT Projekty - 30. 1. 2020 16:05

Prodejce letenek Kiwi.com přešel na cloudový CRM systém Salesforce

letištěSpolečnost Kiwi.com oznámila, že dokončila přechod B2B části svého CRM řešení na platformu Salesforce. Od nové platformy si slibuje především efektivnější řízení a fungování svých šesti týmů, které obsluhují okolo 5 000 partnerů, jako jsou letiště, hotely, prodejci letenek nebo autodopravci. V další fázi chystá firma automatizaci obchodu.Síť B2B partnerů Kiwi.com neustále roste a patří do ní firmy z celého světa, které mají různorodé potřeby a nabízejí rozdílné služby nebo technologie. Tím se zvyšují nároky na všechny týmy, které s partnery komunikují a prodávají jejich služby. „Abychom dokázali takové portfolio firem obsloužit, je pro nás naprosto nezbytné mít na jednom místě a v reálném čase dostupné veškeré informace, které se ke spolupráci s jednotlivými obchodními partnery vztahují,“ vysvětluje David Pavlík, CIO Kiwi.com, co přimělo firmu hledat novou CRM platformu.

Dříve využívané řešení mělo také řadu omezení na úrovni integrací do jiných systémů. Po neuspokojivém vystřídání několika různých platforem padla volba na Salesforce, vůbec nejpoužívanější cloudové CRM na světě. Migrace pak proběhla za pouhé dva měsíce ve spolupráci se společnosti Enehano Solutions. „Kromě samotné implementace CRM (Sales Cloud) bylo v případě Kiwi.com důležité optimalizovat veškerá data týkající se B2B partnerů pro rozdílné potřeby každého ze šesti týmů obsluhujících celou partnerskou síť,“ popisuje jednu z klíčových částí projektu Michal Peška z Enehano Solutions.

Naprosto zásadní byla také integrace Sales Cloudu do jiných systémů, které Kiwi.com používá. Zejména to byl software pro sledování požadavků obchodních partnerů a projektů v JIRA, ale také G-mail, Mailchimp, DocuSign a další. Díky všem těmto změnám bude Kiwi.com schopno výrazně zrychlit a zefektivnit celý prodejní proces, stejně jako zajistit rychlejší vyřizování požadavků ze strany B2B partnerů a vůbec celé fungování zákaznického B2B servisu.

Nynější stav není ale pro Kiwi.com konečný. „Chceme se teď zaměřit hlavně na maximální automatizaci obchodu a integraci dalších procesů, jakými je například contract management nebo analytika,“ uzavírá David Petrović z Kiwi.com.


 
Atos
  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

  

- Inzerce -

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.