Přiznání k DPH podávejte elektronicky

LCS_DPH.jpgSpolečnost LCS International jako jeden z prvních dodavatelů informačních systémů uskutečnila se systémem LCS Helios IQ elektronické podání přiznání k dani z přidané hodnoty a souhrnného hlášení přes PVS. Díky postupující elektronizaci státní správy a především PVS lze již některé agendy zasílat v elektronické formě (například pro Českou správu sociálního zabezpečení to jsou roční evidenční listy důchodového pojištění, důchodové pojištění a nemocenské pojištění). Nově jsou nyní dostupné agendy Ministerstva financí, mimo jiné přiznání k dani z přidané hodnoty a podání souhrnného hlášení.

Aby tyto funkce bylo možné ve firmě automatizovaně využívat, je důležitá jejich implementace do příslušného systému. Pro zákazníky LCS je to však již realita, protože veškeré výše uvedené agendy zprovoznila ve svém informačním systému LCS Helios IQ. LCS International na propojení a integraci agend úzce spolupracovala se společností Microsoft. Komunikaci s PVS dnes podporují informační systémy LCS SIS 6.0 pro malé a střední firmy, již uváděný LCS Helios IQ pro střední a větší firmy a také.LCS Noris pro velké korporace.

 
  

- PR -

Technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží

V letním dvojčísle IT Systems se už tradičně věnujeme digitalizaci státní správy a veřejného sektoru, která je už několik let v plném proudu, i když se občas nevyhne různým zaškobrtnutím. Praxe ovšem ukazuje, že technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží a digitalizace bez souběžné revize procesů nestačí. Pro úspěch a skutečný přínos digitalizace tak bude rozhodující, zda stát dokáže sladit data, procesy a metodiku napříč úřady.