Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 19. 9. 2019

Pražská energetika používá pro práci v terénu mobilní GIS aplikaci

Pražská energetikaTerénní výjezdy v Pražské energetice donedávna zahrnovaly tisk papírových plánků a složité plánování trasy k danému místu. Nově pracovníkům pomáhá nová mobilní aplikace ProGIS Mobile, která jim umožňuje mít všechny důležité informace neustále po ruce, a navíc nabízí i offline verzi, díky níž mohou pracovat také na místech bez signálu nebo být v pohotovosti při výpadku mobilní sítě, například při přírodních katastrofách.Pracovníci Pražské energetiky (konkrétně PRE distribuce) řeší každý den množství případů, kdy je potřeba vyjet osobně do terénu na kontrolu a revizi zařízení, či se zabývají poruchami nahlášenými zákazníky, výpadky na síti nebo přímou kontrolou zařízení v terénu. Mobilní geoinformační systém (GIS) v takových případech poskytuje významné usnadnění jejich každodenních činností.

PRE má všechna potřebná data k terénním revizím evidována v digitální podobě a disponuje GIS řešením postaveným na technologii Esri, doplněným funkcemi a nadstavbami od společnosti Unicorn, a proto se na tuto společnost obrátil i při vývoji mobilního GIS řešení. Během loňského roku tak společnost Unicorn vytvořila aplikaci pro mobilní zařízení a Pražská energetika ji úspěšně nasadila do produkčního provozu. Aplikace ProGIS Mobile je naprogramována s využitím technologie Esri a ArcGIS SDK for Android a je určena pro operační systéme Android 4.4 a vyšší, optimalizovaná je pro zařízení s úhlopříčkou 5,5’’ a větší při rozlišení HD a UHD.

Díky ProGIS Mobile odpadá potřeba tisku papírových plánků a složité navigace k zájmovým místům. Mobilní aplikace je pomocí API rozhraní propojena s dalšími informačními systémy Pražské energetiky, a vhodně tak komunikuje například se systémem pro plánování prací terénních pracovníků.


 
  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.