facebook
Aktuality -> IT Projekty - 19. 9. 2019 11:42

Pražská energetika používá pro práci v terénu mobilní GIS aplikaci

Pražská energetikaTerénní výjezdy v Pražské energetice donedávna zahrnovaly tisk papírových plánků a složité plánování trasy k danému místu. Nově pracovníkům pomáhá nová mobilní aplikace ProGIS Mobile, která jim umožňuje mít všechny důležité informace neustále po ruce, a navíc nabízí i offline verzi, díky níž mohou pracovat také na místech bez signálu nebo být v pohotovosti při výpadku mobilní sítě, například při přírodních katastrofách.Pracovníci Pražské energetiky (konkrétně PRE distribuce) řeší každý den množství případů, kdy je potřeba vyjet osobně do terénu na kontrolu a revizi zařízení, či se zabývají poruchami nahlášenými zákazníky, výpadky na síti nebo přímou kontrolou zařízení v terénu. Mobilní geoinformační systém (GIS) v takových případech poskytuje významné usnadnění jejich každodenních činností.

PRE má všechna potřebná data k terénním revizím evidována v digitální podobě a disponuje GIS řešením postaveným na technologii Esri, doplněným funkcemi a nadstavbami od společnosti Unicorn, a proto se na tuto společnost obrátil i při vývoji mobilního GIS řešení. Během loňského roku tak společnost Unicorn vytvořila aplikaci pro mobilní zařízení a Pražská energetika ji úspěšně nasadila do produkčního provozu. Aplikace ProGIS Mobile je naprogramována s využitím technologie Esri a ArcGIS SDK for Android a je určena pro operační systéme Android 4.4 a vyšší, optimalizovaná je pro zařízení s úhlopříčkou 5,5’’ a větší při rozlišení HD a UHD.

Díky ProGIS Mobile odpadá potřeba tisku papírových plánků a složité navigace k zájmovým místům. Mobilní aplikace je pomocí API rozhraní propojena s dalšími informačními systémy Pražské energetiky, a vhodně tak komunikuje například se systémem pro plánování prací terénních pracovníků.


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

S DNSSEC budou obavy z napadení minulostí

SEOlightRiziko útoku na úrovni koncového uživatele je s pokročilostí antivirových programů stále menší. Naopak přesměrování na podvodné stránky je v poslední době stále rizikovější. Naštěstí ochránit uživatele před podvodnými stránkami je možné hned několika způsoby. Na úrovni DNS serverů se však pro tyto účely používá zabezpečení DNSSEC.

  

- Inzerce -

Webináře Live Hacking – nahlédněte do temného světa hackerů

SophosNahlédněte do temného světa hackerů a zjistěte, jak dobře jste chráněni před kyberútoky. Během dvou exkluzivních webinářů společnosti Sophos získáte potřebné znalosti a nástroje pro ochranu vašich citlivých dat a zařízení.