facebook LinkedIN LinkedIN - follow

POWEL akceptoval SW vyvinutý DELTAXem

Firma Deltax Systems, výhradní Business Partner POWEL ASA pro Českou republiku a východní Evropu, vyvinula specializovaný nástroj pro integraci produktu Metered Data Management System norské firmy Powel ASA (dále jen MDMS) se švédským zákaznickým informačním systémem KASKAD pro fakturaci elektřiny koncovým zákazníků. Řešení se skládá ze tří modulů, které zajišťují přenos dat a aktualizaci databáze MDMS o požadavky vystavení pracovních příkazů k provedení různých typů odečtů elektřiny, či jiných servisních zásahů u zákazníka při zajištění konzistence datové základny jako celku.

Řešení bylo vyvinuto nástroji Microsoft .Net s napojením na databáze Oracle. Tato volba technologie umožnila plnou přenositelnost a to jak výsledného produktu, tak i vlastních zdrojových kódů. Systém byl akceptován a oceněn Arne Ljonesem, zástupcem firmy POWEL.

 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?