- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (48)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Podle GFI české firmy podceňují softwarové aktualizace
Společnost GFI Software zveřejnila výsledky svého lokálního průzkumu zaměřeného na problematiku softwarových aktualizací. Podle průzkumu podceňuje softwarové aktualizace až 85 % českých SMB podniků. Průzkum odhalil, že hlavní překážky správně prováděného patch managementu ve firmách jsou nedostatečné povědomí o problematice (54 %), obavy, že po aktualizaci nebude něco fungovat (46 %) a vysoká cena specializovaných nástrojů (41 %).


Z nástrojů pro patch management zákazníci využívají převážně služby Windows Server Update Service (46 %) a Windows Update (43 %). Většina podniků tak má dobře ošetřeny aktualizace softwaru Microsoft, typicky Windows či Office, nicméně podceňuje aktualizace dalšího softwaru.
Podle organizace National Vulnerability Database, která sleduje globální zranitelnosti softwarových systémů, jsou přitom dlouhodobě nejzranitelnější právě softwarové aplikace, a to několikanásobně více než operační systémy či hardware. K nejzranitelnějším aplikacím se řadí webové prohlížeče, Java a aplikace od Adobe jako Flash Player, Reader, Shockwave Player či AIR. A právě na tento software se soustřeďuje pozornost hackerů, kteří se snaží prostřednictvím bezpečnostních děr napadnout počítače a podnikovou síť.
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Formulář pro přidání akce
15.5. | Konference SCADA Security |
22.5. | Akce pro automobilové dodavatele "3DEXPERIENCE... |
12.6. | Konference ABIA CZ 2025: setkání zákazníků a partnerů... |
29.9. | The Massive IoT Conference |