Aktuality -> Hardware - 27. 3. 2007

PCMCIA karty i v noteboocích s ExpressCard slotem

DuelAdapter713.jpgSpolečnost ATComputers uvádí na trh nový produkt DuelAdapter, který slouží k propojení nejnovější generace notebooků s ExpressCard slotem se současnými PCMCIA kartami. DuelAdapter - je redukcí, která se zasune do ExpressCard slotu a do ní se pak zasune PCMCIA nebo CardBus karta. Jedná se o nativní řadič, proto není uživatel omezen na nějakou konkrétní kartu, ale může použít jakoukoli PCMCIA kartu, kterou má k dispozici. DuelAdapter je snadno ovladatelný – stačí nainstalovat ovladač, vložit adaptér do ExpressCard slotu v notebooku a poté vložit PCMCIA kartu do adaptéru.

Uživatel pak může kdykoliv vysunovat a zasunovat adaptér nebo PCMCIA kartu bez nutnosti restartu systému. Data mohou být přenášena maximální rychlostí podporovanou ExpressCard slotem.
Produkt bude dostupný koncem dubna 2007 a jeho doporučená koncová cena je 3190 Kč bez DPH.

 
  

- PR -

MawisUtility: 15 let digitální podpory stavebního řízení

Získat stavební povolení v České republice znamená projít řadou kroků, jejichž součástí je i vyjádření správců dopravní a technické infrastruktury k existenci jejich sítí na území plánované stavby. Tento proces je pro stavebníky často složitý, časově náročný a administrativně zatěžující. Již více než 15 let zde ale existuje digitální nástroj, který tento krok výrazně usnadňuje – služba MawisUtility.

  

- PR -

3Dfindit – chytré vyhledávání 3D modelů

a sestav pro moderní firmy


Máte v databázi tisíce 3D dílů a stále dokola řešíte problém, že potřebný díl nemůžete najít? Vznikají vám duplicitní soubory, které komplikují práci i správu dat? Právě na tyto výzvy reaguje 3Dfindit – pokročilý systém pro vyhledávání 3D dat na základě geometrické podobnosti a dalších inteligentních filtrů. Tato platforma, vyvíjená společností CADENAS, pomáhá konstruktérům, inženýrům i nákupčím rychle najít správné 3D CAD modely, čímž výrazně šetří čas, snižuje náklady a zvyšuje efektivitu firemních procesů.