Parallels Desktop 7 for Mac

umožňuje aplikacím Windows využití novinek v Mac OS X Lion

Společnost Parallels oznámila dostupnost produktu Parallels Desktop 7 for Mac. Více než 90 nových a vylepšených funkcí v Parallels Desktop 7 zahrnuje integraci systému Mac OS X Lion, zvýšení výkonu, novou výkonnou aplikaci Parallels Mobile a platformu služeb My Parallels pro iPad, iPhone a iPod Touch. Parallels Desktop 7 pro Mac umožňuje spouštět oblíbené aplikace a dokonce i ty nejnáročnějších grafické programy bez nutnosti restartovat počítač a bez omezení rychlosti i použitelnosti. Nová verze je ve srovnání s předchozí verzí o 60 % rychlejší pří obnovení systému Windows a u některých aplikací dosahuje až o 45 % vyššího výkonu v 3D grafice. Parallels Desktop 7 for Mac je k dispozici v anglické verzi ke stažení na stránkách www.parallels.cz a u prodejců Apple. Česká verze v elektronické i krabicové verzi bude k dispozici na začátku října.



Hlavní výhody:

  • Lze využívat funkce systému Lion, jakými jsou Mission Control, celoobrazovkové aplikace a Launchpad pro aplikace systému Windows.
  • Spouštění několika kopií systémů OS X Lion nebo Windows a jejich aplikací na Mac OS.
  • Přes iPad, iPhone či iPod touch můžete sledovat a poslouchat flashová videa ze systému Windows na Macu, přistupovat k operačním systémům OS X, Windows, Chrome, Ubuntu a dalším na Macu, spouštět tyto systémy, jejich soubory i aplikace a to kdykoli a odkudkoli.
  • Windows na přání – v USA lze systém Windows koupit a automaticky nainstalovat do Macu přímo z aplikace Parallels Desktop 7.

 

Společnost Parallels rovněž oznámila novou aplikaci Parallels Mobile se službou My Parallels pro zařízení iPad, iPhone a iPod Touch, která pracuje s Parallels Desktop 7 a bude v nejbližší době dostupná v App Store. Nová aplikace Parallels Mobile umožňuje vzdálený přístup a ovládání souborů i aplikací pro Windows a Mac. Nové funkce pro systém Windows obsahují podporu audia pro Flash a možnost kopírovat a vkládat texty mezi aplikacemi systému Windows, systémem Mac a mobilními zařízeními Apple.


 
  

- PR -

WMS Forum 2026 aneb moderní logistika v praxi, nejen na slidech

Jak dnes fungují moderní sklady řízené pomocí WMS a automatizačních technologií? Konference WMS Forum 2026 pořádaná společností KODYS nabídne odborný program zaměřený na digitalizaci skladů, mobilní technologie a automatizaci logistických procesů. Součástí akce budou také návštěvy reálných skladových provozů firem Madal Bal a DF Partner.

  

- PR -

MyPersonas: Vytvořte své digitální dvojče a uvolněte si ruce

Společnost GFI Software nedávno představila řešení MyPersonas, nástroj pro generování odpovědí na otázky zákazníků v reálném čase. MyPersonas je řešení založené na umělé inteligenci (AI), které firmám dovoluje vytvořit digitální klony klíčových zaměstnanců umožňující okamžitě a kvalifikovaně a odpovídat na opakující se každodenní požadavky s využitím veškerých firemních informací. Každá MyPersona je vytvořena na základě znalostí zaměstnance, kterého zastupuje, což znamená, že může reagovat stejně jako tento zaměstnanec. MyPersonas jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mohou komunikovat ve více než 160 jazycích.