Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 31. 3. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Online řešení žádanek na vyšetření COVID-19 zpřehlední administrativu testů

ÚZIS ČRÚstavem zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS ČR) vytvořil ve spolupráci se společností ICZ pilotní verzi jednoduchého řešení pro předávání informací o žádankách na testy onemocnění chorobou COVID-19 od praktických lékařů a hygienických stanic na odběrná místa.Řešení má za cíl zajistit provedení testu na odběrovém místě v návaznosti na jednoduchou žádanku indikujícího lékaře. Poptávka po takovém řešení vzešla z diskuse MZ ČR s VZP a se zástupci praktických lékařů. S ohledem na aktuální situaci vytvořil společný realizační tým UZIS ČR a ICZ při efektivní spolupráci žádanku v pilotní verzi během několika málo dnů.

Česká republika již několikátý týden bojuje s pandemií choroby COVID-19 a efektivní testování vybraných osob na infekci koronovairem SARS-CoV-2, který tuto nemoc způsobuje, je jedním z klíčových stavebních kamenů úspěšného boje.

Díky novému řešení budou moci prostřednictvím webové aplikace žádat praktičtí lékaři z více než 6 000 ordinací po celé republice o test pacienta a na odběrném místě pak zkontrolují, zda příchozí pacient má žádanku. To mimo jiné umožní okamžitě posoudit, zda bude test uhrazen zdravotní pojišťovnou či pacientem samotným. Zároveň toto řešení výrazně usnadní identifikaci pacienta i následné předávání informací o testu a jeho výsledcích k dalšímu zpracování. Zjednodušená žádanka disponuje i základním datovým rozhraním a je možné ji integrovat do stávajících sofistikovaných řešení například krajských úřadů.

Žádanka

Samotné řešení je pro uživatele velmi jednoduché. Skládá se ze dvou procesů, a sice zadání žádanky lékařem – v ní lékař vyplní jméno a příjmení pacienta, jeho rodné číslo, požadavek na provedení testu a další povinné náležitosti – a její následné ověření na odběrném místě. Webová aplikace tak přispěje k větší efektivnosti celého procesu testování včetně zjednodušení administrace pro všechny zúčastněné strany zejména tam, kde nemají dosud k dispozici žádné podpůrné elektronické aplikace.


 
  

- Inzerce -

Přejděte na cloud pomocí řešení QNAP

Objevte možnosti hybridních cloudových aplikací QNAP


QNAPCloud je dnes klíčovým pojmem v odvětví IT, ať už se budeme bavit o ukládání dat, sdílení souborů či vzdáleném přístupu až po vzdálené zálohování. Společnost QNAP poskytuje různá cloudová řešení, která integrují veřejné cloudové služby pro spolupráci s QNAP NAS a usnadňuje tak podnikům implementaci hybridních cloudových aplikací s vyšší nákladovou efektivitou, flexibilitou a bezpečností.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.