- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (48)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Nový SSD disk WD Gold NVMe pro servery
SSD disky typu NVMe se díky své mimořádné rychlosti a klesající ceně rychle prosazují mezi ostatními typy datových úložišť, a to nejen v přenosných počítačích a pracovních stanicích, ale i v segmentu serverů. Analytická společnost IDC očekává, že do roku 2023 dosáhne podíl disků NVMe dodaných na trh až 79 %. Technologie úložišť bude totiž klíčovým prvkem pro získání maximálního výkonu aplikací při současném rozvoji možností vícejádrových procesorů.


Právě pro tento segment trhu uvádí společnost Western Digital nový NVMe SSD disk WD Gold, který je navržen jako primární úložiště v serverech, kde dokáže poskytovat rychlé časy odezvy, vyšší datovou prostupnost a větší škálovatelnost, než SATA zařízení. Jde o úložiště s vysokým výkonem pro aplikace a datové soubory, které vyžadují nízkou latenci a vysokou propustnost dat.
„Vyberte si jakékoli odvětví, jsou to data, která mění svět. Ve světě výpočetní techniky probíhají na mnoha frontách velké změny a inovace. Doslova v každém odvětví, ve velké nebo malé firmě, je to vše jen o datech. Přechod na formát NVMe je základem pro využití potenciálu vysokorychlostních úložišť při nových možnostech aplikací a při náročném pracovním zatížení,“ uvedl u příležitosti uvedení novinky na trh Phil Bullinger, generální manažer a senior viceprezident Western Digital pro zařízení datových center.

Dodávky nového disku WD Gold NVMe SSD, který používá rozhraní PCIe Gen 3.1 x4 se očekávají ve druhém čtvrtletí 2020. Disk bude k dostání ve čtyřech kapacitách od 960 GB do 7,68 TB s pětiletou omezenou zárukou. Podle údajů výrobce mají disky životnost od 1,4 do 11,21 PB podle kapacity disku a 2 miliony hodin MTBF.
Další údaje najdete na webu: https://www.westerndigital.com/products/internal-drives/wd-gold-nvme-ssd
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Formulář pro přidání akce
15.5. | Konference SCADA Security |
22.5. | Akce pro automobilové dodavatele "3DEXPERIENCE... |
12.6. | Konference ABIA CZ 2025: setkání zákazníků a partnerů... |
29.9. | The Massive IoT Conference |