facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 17. 6. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový software pro autonomní mobilní roboty od MiR

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) představila nový software, který by měl nabídnout uživatelsky přívětivější nastavení a rychlejší provádění úkolů u autonomních mobilních robotů (AMR) této značky. Nový software také umožňuje těsnější integraci s dalšími systémy a lepší kybernetickou bezpečnost.První edice nového softwaru, která je k dispozici pro jednotlivé roboty i kompletní flotily AMR, má rychlejší a intuitivnější uživatelské rozhraní, které má různé uživatelské úrovně a lze jej snadno ovládat ze stolních počítačů, chytrých telefonů a tabletů, přes které mohou zaměstnanci přistupovat k různým řídicím panelům nebo přivolávat roboty jediným kliknutím.

Nový software by měl firmám umožnit:

  • Rychlejší plánování a přeplánování navigace pro jízdu kolem překážek s cílem optimalizovat reakci na pohyblivé objekty v okolí – jako například jiné roboty, vysokozdvižné vozíky a zaměstnance. Schopnost efektivně navigovat a zároveň se vyhnout úzkým místům je zásadní pro výkonnost AMR a nové funkce softwaru od MiR se postarají o to, aby roboty dosáhly své maximální efektivity.
  • Efektivnější navigaci i ve velkých podnicích a plynulé přepínání mezi různými podlažími nebo výrobními halami.
  • Vyšší úroveň kybernetické bezpečnosti, a to s inovovaným zabezpečením pro systémy průmyslové automatizace podle standardu kybernetické bezpečnosti IEC 62443.

„Naše poznatky a spolupráce se stovkami zákazníků v průběhu let jasně ukázaly, že klíčem k automatizaci je software a které konkrétní softwarové funkce přinášejí o mnoho lepší uživatelský zážitek. Operátorům umožníme rychleji a plynuleji plánovat úkoly robotů a zajistíme ještě vyšší úroveň kybernetické bezpečnosti a integrace napříč četnými systémy organizace,“ řekl Søren E. Nielsen, prezident společnosti MiR a dodal „Chceme umožnit společnostem, aby začaly s automatizací jednoduchým způsobem. Nastavení jednoduchých úkolů pro robota prostřednictvím našeho nového rozhraní trvá méně než hodinu.“


 
  

- Inzerce -

Jak BI a controlling pomůže zlepšit výkon výrobní společnosti

Běžná praxe ve výrobním pod­ni­ku: Obchodní ředitel hodnotí výkonnost týmu, rentabilitu zákazníků a produktů. Výrobní ředitel hlídá efektivitu vytížení zdrojů a správnost kalkulací. Ředitel nákupu a logistiky sleduje zajištění materiálem a kvalitu dodavatelů. Finanční ředitel zajišťuje financování a analyzuje hospodářský výsledek.

  

- Inzerce -

ERP systém pro laboratorní techniku

Česká společnost Lavat vyrábí a dodává přesné strojírenské součás­ti nebo výrobky z oboru laboratorní a vakuové techniky. Optimalizovat firemní procesy a zvyšovat efektivitu práce zaměstnanců jí pomáhá řešení Helios iNuvio z produkce Asseco Solutions.