Nový OSFirewall od Zone Labs

ZASS278.jpgZone Labs, vlastněné společností Check Point, představují produkt ZoneAlarm 6.0. Uživatelům nabídne efektivní několikavrstvou ochranu proti spyware, virům a dalším rizikům, které představuje přístup k internetu. K odhalení škodlivých kódů využívá unikátní přístup založený na porovnávání vzorců chování škodlivých aplikací. Nový nástroj nabízí OSFirewall, který chrání osobní počítač na úrovni jádra operačního systému. Monitoruje tak nejen síťový provoz a aplikace přistupující k internetu, ale také chování aplikací, které mohou ovlivnit chod operačního systému. V případě pokusu o narušení bezpečnosti OSFirewall okamžitě zabraňuje spuštění potenciálně škodlivého kódu a změnám v registrech a nastavení operačního systému.

Doplňkem je nový inteligentní nástroj DefenseNet na odstranění spywaru, který umožňuje odhalit spyware a bezpečně a rychle jej odstranit na základě informací, které získává díky zpětné vazbě milionů uživatelů tohoto systému. Produkty ZoneAlarm Security Suite (69,95 USD/1 licence), ZoneAlarm Pro 6.0 (49,95 USD/1 licence), ZoneAlarm s antivirem (29,95 USD/1 licence) a ZoneAlarm (pro nekomerční použití bezplatně) jsou k dispozici na webu společnosti Zone Labs na adrese www.zonelabs.com. Současní zákazníci s aktivním předplatným mohou na novou verzi přejít bezplatně.

 
  

- PR -

Technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží

V letním dvojčísle IT Systems se už tradičně věnujeme digitalizaci státní správy a veřejného sektoru, která je už několik let v plném proudu, i když se občas nevyhne různým zaškobrtnutím. Praxe ovšem ukazuje, že technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží a digitalizace bez souběžné revize procesů nestačí. Pro úspěch a skutečný přínos digitalizace tak bude rozhodující, zda stát dokáže sladit data, procesy a metodiku napříč úřady.