facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 20. 1. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový laserový projektor NEC nevyžaduje prakticky žádnou údržbu

Sharp NEC P627ULSpolečnost Sharp NEC Display Solu­tions uvádí na trh nový laserový projektor NEC P627UL, který nevy­ža­du­je žádnou výměnu filtrů a lampy a díky zcela utěsněnému optickému členu a laserovému zdroji světla je prakticky bezúdržbový. V kombinaci s minimální spotřebou energie tak zajišťuje nízké provozní náklady, takže je vhodný pro použití například ve školství nebo ve firemních zasedacích místnostech.Model P627UL má rozlišení WUXGA (1 920 x 1 200), používá projekční technologii 3LCD a díky vysokému výkonu laserového zdroje světla nabízí obraz se svítivostí až 6 200 ANSI lumenů, který je tak dobře viditelný i v jasně osvětlených prostorách. Přitom je nový projektor mimořádně tichý. Hlučnost pouze 22 dB v úsporném režimu je tišší než tikot hodinek a jde o špičkovou hodnotu v dané kategorii projektorů.

Zcela prachotěsný optický motor a laserový zdroj světla nevyžadují žádnou údržbu po celou dobu své dlouhé životnosti 20 000 hodin, takže výměna filtrů a lamp není nutná. Ve spojení s minimální spotřebou energie pouhých 318 W v normálním režimu zajišťuje P627UL nízké provozní náklady.

Předností nového projektoru je i bohatá nabídka možností připojení včetně volitelné WiFi a vestavěné funkce MultiPresenter pro bezdrátové prezentace a sdílení obrazovky.

Laserový projektor NEC P627UL bude poprvé k vidění na stánku Sharp/NEC na veletrhu ISE 2023 (stánek E600, hala 3) od 31. ledna do 3. února ve Španělsku. Na trhu bude k dispozici od března 2023.