facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 19. 8. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový chromebook od Dellu usnadní práci uživatelům i správcům IT

Latitude 7410 Chromebook Enterprise Front FacingSpolečnost Dell představila nový model chromebooku Dell Latitude 7410 Chromebook Enterprise. Jak už název napovídá, je nový chromebook určen pro zaměstnance podniků, které se rozhodnou využít přednosti operačního systému ChromeOS, který je postaven na filozofii usnadnit a zefektivnit práci uživatelům i správcům IT.Operační systém Chrome OS zaznamenal v souvislosti s přechodem na práci na dálku rychlý rozmach ve firemním sektoru. Nový Latitude 7410 Chromebook Enterprise – 14palcový prémiový firemní notebook nebo zařízení 2v1 od společnosti Dell Technologies tak může zlepšit produktivitu na cestách. Nový chromebook má kompaktní design, vysoký výkon a displej s rozlišením 4K a nejdelší výdrží na baterii ve své kategorii.

Oznámená novinka rozšiřuje nabídku chromebooků řady Latitude, která zahrnuje jak standardní, tak prémiové notebooky, a poskytuje tak firmám širší možnosti volby koncových zařízení pro uživatele. Na našem trhu bohužel chromebooky Dell nejsou dostupné v běžné obchodní síti, ale pouze v rámci B2B distribuce.

„Nové zařízení není jen další chromebook na trhu. Náš nejnovější Latitude Chromebook Enterprise je navržený stejnou měrou s ohledem na potřeby zaměstnanců i manažerů IT, kteří ve firmě zavádí operační systém Chrome OS. Zaměstnanci ocení elegantní štíhlý design a funkce pro spolupráci, které jim pomohou přizpůsobit se nové pracovní realitě. Manažeři IT mají k dispozici funkce pro správu a zabezpečení, jaké očekávají od zařízení určených pro podnikové prostředí,“ říká k novince Rahul Tikoo ze společnosti Dell Technologies.

Latitude 7410 Chromebook Enterprise 2-in-1 Open

Notebook Latitude 7410 Chromebook Enterprise byl vyvinut ve spolupráci se společností Intel v rámci inovačního programu Projekt Athena. Nabízí mobilní připojení standardu LTE, technologii Intel WiFi 6 a v nejvyšší konfiguraci může být osazený procesory Intel Core i7 10. generace. To vše zvyšuje produktivitu a výkon u činností náročných na rychlost připojení. Je například 8,6x rychlejší při práci s Google Sheets.

Mezi další přednosti nového chromebooku patří:

  • První displej 4K se sníženým vyzařováním modrého světla instalovaný v chromebooku: Latitude 7410 nabízí lepší čitelnost a pohodu pro oči díky displeji s rozlišením 4K vybavenému technologií sníženého vyzařování modrého světla. Displej s tenkými rámečky na všech čtyřech stranách poskytuje větší plochu pro komunikaci s kolegy. Kvalitu videohovorů také zvyšuje funkce potlačení okolního hluku. Zaměstnanci navíc nemusí mít obavy o své soukromí díky volitelnému integrovanému panelu na ochranu soukromí a krytce kamery.
  • Nejdelší výdrž na baterii v kategorii prémiových chromebooků: Díky výdrži až 21 hodin na jedno nabití mohou mobilní uživatelé plnit pracovní úkoly po celý den. Díky funkci ExpressCharge Boost je možné zařízení nabít na 35 % kapacity za pouhých 20 minut nebo díky funkci ExpressCharge na 80 % během jedné hodiny.
  • Snadné použití, rychlý start: Pracovníci a manažeři, které tlačí čas, uvítají asistenční funkci, která umožňuje Latitude Chromebook zapnout za méně než tři sekundy pouhým otevřením víka jednou rukou. Z hlediska dostupných externích rozhraní patří Latitude 7410 mezi nejlépe vybavené prémiové modely podnikových chromebooků. Aplikace jsou snadno dostupné prostřednictvím prohlížeče Chrome nebo řízeného obchodu Google Play.
  • Špičkové provedení: Nejlehčí 14palcový podnikový Chromebook na světě je v nabídce v provedení z frézovaného hliníku nebo uhlíkových vláken. K dispozici je i nová stříbrná barva dodávající modernější vzhled.

Prémiovému provedení a výbavě odpovídá i cena nového chromebooku Latitude 7410 Chromebook Enterprise, který je k dispozici v cenách od 1299 USD.

Latitude 7410 Chromebook Enterprise Touch and Non-Touch 2-in-1


 
  

- Inzerce -

HPE přináší průlomové řešení pro ukládání dat a doplňuje tak služby HPE GreenLake

HPE GreenLakeSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. V rámci tohoto oznámení uvádí HPE platformu, jež naplňuje vizi Unified DataOps pro datová prostředí současnosti, přináší cloudový model provozu všude tam, kde se data nacházejí, a sjednocuje datové operace.

  

- Inzerce -

GFI Unlimited Network Security

Vícevrstvé zabezpečení sítě


Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.

Helios
- inzerce -