- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (48)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Novinky z portfolia Cisco Unified Access
sjednocují bezdrátovou a klasickou pevnou síťovou infrastrukturu
Společnost Cisco představila novinky v rámci řešení Cisco Unified Access, které umožňují výrazně zjednodušit správu sítí a vytvořit sjednocenou drátovou a bezdrátovou infrastrukturu. Dříve byly bezdrátové sítě řešeny jako samostatná infrastruktura kryjící se s drátovou sítí, což znamenalo dvojnásobnou složitost správy, zabezpečení a také další náklady. Udržování oddělených sítí a zejména implementace bezpečnostních politik pro mobilní zařízení a trend BYOD je v současnosti stále složitější. Společnost Cisco proto přináší řešení v podobě síťové architektury Unified Access. Cisco Unified Access umožňuje sloučení stávajících drátových, bezdrátových i VPN sítí do jedné, vysoce zabezpečené, infrastruktury s jednotnou bezpečnostní politikou a homogenní správou.


Pro řízení konvergovaného síťového provozu je využívána technologie Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC s podporou softwarově definovaných síťových služeb.
Pro vytvoření sjednocené sítě přináší Cisco sítový ekosystém s inteligentním řízením síťových vrstev, umožňující obsloužit rychle rostoucí počet koncových zařízení a aplikací.
- Přepínač Cisco Catalyst 3850 zajišťuje sjednocení drátových a bezdrátových sítí do jedné fyzické infrastruktury s unifikovanou správou. Switch podporuje granulární hierarchickou QoS a díky IOS a ASIC umožňuje přehlednější a rychlejší dohled a řešení problémů.
- Cisco 5760 Wireless LAN Controller využívající Cisco IOS umožňuje obsloužit datový tok až 60 Gb/s při využití hierarchické QoS a podporuje centralizované nasazení a správu.
- Cisco onePK – balík nástrojů (SDK) pro vývoj, automatizaci a komunikaci se síťovými prvky a technologiemi Cisco. V souladu se softwarovou strategií Cisco umožňuje programovatelnost sítí a potvrzuje tak snahu společnosti Cisco více se zaměřit na oblast softwaru a SDN.
Kromě samotné fyzické sítě jsou pro dosažení sjednocené infrastruktury důležitá jednotná pravidla s důrazem na centralizovanou kontextově orientovanou bezpečnostní politiku napříč všemi typy sítí (drátové, bezdrátové, VPN).
- Cisco Identity Services Engine (ISE) – základní kámen pro tvorbu a správu centralizovaných politik napříč všemi typy sítí a koncovými zařízeními. Umožňuje administrátorům vytvořit jednu zjednodušenou bezpečnostní politiku pro více typů přihlašování a koncových zařízení. Nová verze Cisco ISE 1.2 přináší podporu integrace s předními průmyslovými řešeními pro správu mobilních zařízení, jako jsou Good, Airwatch, SAP nabo Mobile Iron Zenprise.
Třetím základním kamenem konvergované infrastruktury je jednotná správa. Ta by měla zajišťovat dohled z jednoho prostředí a vysoký výkon pro aplikace a služby napříč celou sítí.
- Cisco Prime Infrastructure 2.0 kompletně zastřešuje veškerou interakci mezi aplikacemi, službami a koncovými uživateli. Přináší automatizované postupy pro zjednodušení síťových operací a v nové verzi 2.0 je připravena na spolupráci s novými prvky infrastruktury Unified Access (včetně switchů Cisco Catalyst 3850 a controllerů Cisco 5760).
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Formulář pro přidání akce
15.5. | Konference SCADA Security |
22.5. | Akce pro automobilové dodavatele "3DEXPERIENCE... |
12.6. | Konference ABIA CZ 2025: setkání zákazníků a partnerů... |
29.9. | The Massive IoT Conference |