Novell uvádí SUSE Linux 10.1

SUSE_Linux_10_1_621.jpgSpolečnost Novell oznámila dostupnost produktu SUSE Linux 10.1, nejnovější verze své komunitní distribuce Linuxu. SUSE Linux 10.1 je první verze balíku SUSE Linux, která byla vytvořena plně ve spolupráci s open source komunitou, a poskytuje vše, co uživatel potřebuje, aby mohl začít používat Linux. SUSE Linux 10.1 je dostupný zdarma ke stažení na adrese http://www.opensuse.org a také v podobě praktického maloobchodně prodávaného balíku, přináší tedy uživatelům spolehlivost a bezpečnost za dostupnou cenu.

SUSE Linux 10.1 obsahuje více než 1 500 softwarových balíčků s nejnovějšími open source inovacemi. Poskytuje úplné prostředí osobního počítače pro nové uživatele Linuxu včetně nové sady kancelářských aplikací OpenOffice.org, webového prohlížeče Firefox, klienta rychlého posílání zpráv GAIM, multimediálních nástrojů a grafického softwaru. Technickým nadšencům nabízí SUSE Linux 10.1 nejnovější open source nástroje pro vývoj aplikací, vytvoření domácí sítě nebo provoz webového serveru, nejnovější ukázkové verze virtualizačního softwaru, clusterových systémů souborů a technologií. SUSE Linux je distribuce orientovaná na koncové uživatele, kterou Novell poskytuje zájemcům po celém světě zdarma ke stažení a k další distribuci. Není určen pro podnikovou implementaci, avšak podnikovým specialistům poskytuje možnost seznámit se s technologiemi jako Xen (virtualizace), OpenOffice.org 2.0 (sada osobní produktivity), Beagle (vyhledávání v osobním počítači) a Mono (open source vývojové prostředí).

 
  

- PR -

Specializovaná vyhledávací řešení překonávají generativní AI

V kontextu neutuchajícího zájmu o generativní AI se nás zákazníci často ptají: "Co nabídnete oproti AI?" Správá otázka ovšem zní: Co vlastně mohou generativní AI řešení nabídnout oproti specializovaným vyhledávacím systémům pro firemní data?

 

  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.