facebook
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 5. 5. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové zálohovací řešení Veeam Backup for Microsoft Azure

VeeamSpolečnost Veeam Software rozšířila svoji nabídku o nové podnikové řešení pro zálohování dat v cloudu Veeam Backup for Microsoft Azure. Novinka umožní podnikům i poskytovatelům služeb přesunout do Azure více aplikací a dat díky tomu, že eliminuje možnost ztráty dat v cloudu. Formát přenosné zálohy společnosti Veeam navíc umožňuje kompletní cloudovou mobilitu – včetně zálohování i obnovy a migrace dat – v rámci multi-cloudového prostředí. Novinkou doplňuje Veeam svoji širokou podporu různých datových platforem v cloudu i on-premise.Infrastruktura veřejného cloudu, jako je Microsoft Azure, je stále více nasazována pro produkční IT úlohy. Je ovšem třeba mít neustále na paměti, že nepřetržitý provoz infrastruktury je sice garantován poskytovatelem služby, ovšem zákazník zůstává stále zodpovědný nejen za svá data, ale i za jejich ochranu před hrozbami jako ransomware, nechtěné smazání, poškození dat nebo úmyslné škodlivé jednání zaměstnanců, stejně jako v případě dat spravovaných v režimu on-premise. Proto je ověřené řešení zálohování a obnovy dat základním předpokladem migrace podnikových řešení do cloudu.

Veeam Backup for Microsoft Azure

„Podle studie Cloud Data Management Report již všechny organizace zažily ztrátu dat v cloudu. Ať už jde o chybu, nechtěné smazání, bezpečnostní hrozby jako ransomware a malware nebo mezery v ukládání dat, jsou za ochranu svých dat zodpovědní zákazníci, bez ohledu na to, zda jsou data umístěna on-premise nebo v cloudu. Zvýšením spolehlivosti, snížením nákladů a zkrácením doby obnovy odstraňuje naše řešení problémy a složitosti, kterým IT profesionálové čelí,“ zdůrazňuje Danny Allan, CTO společnosti Veeam.

Veeam Backup for Microsoft Azure

Mezi klíčové vlastnosti a funkce nového řešení patří:

  • Těsná integrace s Azure pro možnost začít s ochranou dat během několika minut díky možnosti nasazení prostřednictvím Azure Marketplace, integrované automatizaci snímků pro častější body obnovení, zálohování do úložiště Azure Blob a rychlé kompletní obnově i obnově na úrovni souborů.
  • Cloudová mobilita v multi-cloudovém prostředí, umožněná unikátním formátem přenosných záloh společnosti Veeam, která poskytuje zálohování, obnovu i migraci napříč cloudovými, virtuálními i fyzickými prostředími.
  • Izolování záložních dat od produkčního prostředí pro zvýšení zabezpečení s kombinací předplatných a regionů pro umístění záloh, stejně jako s vícefaktorovou autentizací jako další vrstvou ochrany před kybernetickými útoky.

„Veeam Backup for Microsoft Azure poskytuje podnikům další možnosti, jak během několika minut snadno obnovit data při jakémkoli scénáři ztráty dat v cloudu. Poskytovatelé řešení Veeam BaaS budou díky integraci s Azure Lighthouse schopni vytvářet v rámci svých nabídek zálohování v Azure možnosti řízení více různých zákazníků, aby svým zákazníkům pomohli snížit náklady a zrychlit jejich cestu do cloudu,“ dodává Tad Brockway ze společnosti Microsoft.

Veeam Backup for Microsoft Azure

Veeam Backup for Microsoft Azure je k dispozici v bezplatné i placené verzi, přičemž obě lze snadno nasadit prostřednictvím Azure Marketplace. Bezplatná verze umožňuje zálohování až 10 virtuálních strojů v Azure bez omezení obnovy dat.


 
  

- Inzerce -

Na dokumenty se musí chytře

Po staru to jde taky, ale …


OnlioV civilizovaném světě bychom jen stěží našli organizaci, která by nepracovala s dokumenty. S interními i s nezbytnými pro komunikaci s okolím. Navíc také platí, že množství zpracovávaných dokumentů neustále roste.

  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?