facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 2. 4. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové stolní gigabitové přepínače s podporou PoE+ napájení

MercusysPokud používáte IP kamery nebo jiná zařízení, které lze napájet prostřednictvím datové sítě, mohla by vás zaujmout některá z novinek, které právě uvedla na trh společnost Mercusys. Jde o dva modely kompaktních přepínačů s podporou PoE+ napájení - pětiportový Mercusys MS105GP a osmiportový MS108GP.Oba přepínače disponují odolným kovovým krytem umožňujícím efektivní odvod tepla a tichý běh. Kryt zároveň slouží jako prevence proti rušení signálu a poskytuje celému zařízení dlouhou životnost. Podpora standardu Plug&Play je zárukou, že přepínače lze jen zapo­jit do sítě a okamžitě je používat bez složitého nastavování. Stačí je položit na pevnou rovnou podložku nebo přimontovat na stěnu.

Model MS105GP je vybaven pěti výkonnými porty 10/100/1000 Mb/s, z nichž čtyři disponují technologií PoE a MS108GP je vybaven osmi porty, z nichž sedm portů disponuje technologií PoE a to s výkonem až 30 W pro jeden PoE port, případně 65 W pro všechny porty dohromady. Dlouhý dosah až 250 metrů je ideální pro možnost instalace venkovních kamer či jiných čidel.

Přepínače podporují Auto-Negotiation a Auto-MDI/MDIX. Nabízejí také možnost prioritizace konkrétních portů pro náročné aplikace. Provoz v síti lze také oddělit pro určité porty, čímž se zajistí stabilita jednotlivých připojených zařízení a zároveň se zvýší jejich zabezpečení.


 
  

- PR -

Unicorn Systems podpořil Pluxee v přechodu do cloudu

Softwarová firma Unicorn Systems pomohla společnosti Pluxee (dříve Sodexo Benefity), která se specializuje na oblast zaměstnaneckých benefitů, s přechodem do cloudu. Důvodem této náročné digitální trans­for­mace byla snaha modernizovat IT infrastrukturu společnosti a zvýšit efektivitu jejího podnikání.

  

- PR -

Automatizace ve výrobě potravin není výsadou jen velkých firem. Jak na to krok za krokem s ERP systémem?

Stejně jako většina podniků, čelí i potravinářská výroba v dnešní době řadě výzev: nedostatku kvalitních zaměstnanců, vyso­kým cenám energií i zdražování surovin. K tomu se přidává velmi přísná legislativa a nutnost hlídat řadu ukazatelů u surovin i hotových výrobků.