facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 18. 10. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové řešení pro správu dokumentů od Asseco Solutions

Společnost Asseco Solutions uvedla na trh nové řešení pro správu dokumentů, které nese název Spiska. Jde o cloudové, ale přitom široce customizovatelné řešení, které vzešlo, jak už název trochu napovídá, ze systému spisové služby HELIOS eObec. Aplikace Spiska ale není určena pouze v oblasti veřejné správy, ale podle výrobce najde uplatnění ve všech typech organizací, které hledají řešení pro komplexní správu dokumentů od jejich prvotní evidence při vstupu do organizace, přes proces vyřizování, až po skartační řízení.„Hlavním důvodem modernizace a rozšíření produktové řady HELIOS bylo, že naše spisová služba pomáhá nejen organizacím veřejné správy, ale významnou měrou přesahuje i do komerční sféry,“ říká Alžběta Křídlová, manažerka produktů pro veřejnou správu.

„Výhodou Spisky je i to, že kromě možnosti napojení na produkty řady HELIOS ji lze propojit i s informační systémy z produkce jiných dodavatelů,“ dodává Martin Kršňák, ředitel pro obchodní rozvoj v Asseco Solutions.

Spiska je podle výrobce vhodným řešením pro všechny organizace, jejichž cílem je mít pořádek v dokumentech a jednotnost v systému zpracovávání dokumentů. Zavedením systému Spiska získají jistotu, že jejich digitální či analogové dokumenty splňují všechny zákonné požadavky a technologické i bezpečnostní nároky kladené na systémy spisových služeb.


 
  

- Inzerce -

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.

  

- Inzerce -

Digitální bitva o zákazníky i zaměstnance

IT Systems 11/2021Pokud bychom měli z aktuálního vydání IT Systems vypíchnout hlavní témata, upozornili bychom především na články věnované digitalizaci personalistiky, integraci podnikových aplikací, využití IT ve zdravotnictví nebo na téma bankovní identity, na kterou se díváme jak z perspektivy možného komerčního využití, tak i z hlediska její architektury a technologií, na nichž je tato moderní forma autentizace postavena. Největší prostor ovšem dostal blok článků věnovaný automatizaci zákaznické péče.