facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 20. 7. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové přístupové body TP-Link pro vnitřní i venkovní použití

TP-LinkSpolečnost TP-Link uvedla na trh dva nové dvou­pás­mo­vé přístu­po­vé body (AP), které nabízí podporu stan­dar­du Wi-Fi 6. První novin­ka, EAP610-Outdoor, je určena pro venkov­ní použi­tí a je odolná vůči vniknu­tí prachu, nára­zům, vibracím a vlhkosti. Nabízí maximální rychlost připojení až 1,8 Gbit/s a najde uplatnění i v místech s vysokým pohybem uživatelů, jako jsou koupaliště, zahrádky restaurací, zábavní parky, festivaly apod.. Model EAP653, který je určen pro využití interiéru, nabízí dokonce kombinovanou rychlost až 2 976 Mb/s a je tak ideální pro prostředí s velkou hustotou provozu.



TP-Link EAP653 navíc podporuje technologii HE160 (160MHz kanál), a má tak dvojnásobnou kapacitu pro data přenášená během špičky v jednom datovém proudu. Dokonale se tak hodí třeba pro provozy typu pohostinství, restaurací, obchodních center, zasedacích místností nebo vlakových nádraží.

TP-Link EAP653

Oba přístupové body, EAP610-Outdoor i EAP 653 je možno bez problémů integrovat do platformy Omada SDN. Jde i cloudové řešení softwarově definovaných sítí, které integruje síťová zařízení, včetně právě přístupových bodů, switchů a bran. V důsledku toho lze vytvořit výkonnou podnikovou síť s vyšší efektivitou, zabezpečením a spolehlivostí. Výhodou je také 100% centralizovaná cloudová správa celé sítě, a to odkudkoliv prostřednictvím jednoho jediného rozhraní, dostupná z mobilu, tabletu i PC.

Oba nové přístupové body je také možno integrovat pomocí technologie Omada Mesh, díky které zvládne bezdrátově rozšířit Wi-Fi signál i do prostor, které je obtížné pokrýt pomocí kabelů. Rychlý roaming automaticky přepíná klienty na přístupový bod s optimálním signálem, zajišťuje plynulé přepínání při pohybu v pokryté oblasti a umožňuje nepřerušovaný chod citlivých aplikací, jako jsou streaming videa, VoIP a videokonference. Uživatel tak ani nepozná, k jakému bodu je právě připojen.

Kromě toho je díky řadě pokročilých funkcí posílena účinnost a efektivita sítě. Za všechny jmenujme Band Steering pro auto­ma­tic­ký přesun dvoupásmových zařízení do 5GHz pásma; Load Balance pro bezproblémové využití sítě v prostředí s vysokou hustotou provozu; a Airtime Fairness pro zvýšení průměrné propustnosti sítě na místech, která upřednostní rychlejší zařízení před těmi staršími a pomalejšími. Vyšší rychlosti a nižší prodlevu u většího množství zařízení zajišťují i technologie jako OFDMA a MU-MIMO.

Kromě bezdrátové konektivity disponují EAP610-Outdoor i EAP 653 také gigabitovým ethernetovým portem pro připojení kabelem. V případě outdoorového modelu stačí k přístupovému bodu natáhnout pouze jeden kabel pro data i napájení díky kompatibilitě se standardem 802.3at PoE (Power-over-Ethernet). Samozřejmostí je však i možnost klasického napájení přes DC adaptér do zásuvky, který je součástí balení.

TP-Link EAP610-Outdoor

Pro přihlášení do sítě lze vytvořit až 16 identifikátorů SSID (tedy názvů sítě) a zabezpečit je ověřením přes Facebook nebo SMS, což znamená vyšší úroveň zabezpečení i zjednodušený proces přihla­šo­vá­ní. Za zmínku jistě stojí podpora šifrovacího protokolu WPA3.


 
  

- Inzerce -

Marketplace na vzestupu

KauflandSvět marketplace jenom roste. Experti se shodují: Marketplace se dříve či později stanou dominantním motorem online obchodování. V dalších letech se předpokládá roční nárůst o 30 procent.