facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 26. 2. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové notebooky Acer Swift mají skvělé displeje OLED, procesory Ryzen a podporu AI

Acer Swift Edge 16Společnost Acer představila nové modely notebooků Acer Swift Edge 16 a Acer Swift Go 14, které nabízí výkonné procesory AMD Ryzen řady 8040 a skvělé displeje OLED v ten­kém a lehkém provedení. Integrova­ná grafika AMD Radeon 780M s technologií Ryzen AI umožňuje efektivní využití funkcí Acer využívajících umělou inteligenci – jako jsou Acer PurifiedVoice, Acer PurfiedView a nová funkce pro úpravu fotografií Acer LiveArt. K dispozici je také technologie Microsoft Pluton, která pomáhá zabezpečit zařízení, osobní data a šifrovací klíče.Podpora umělé inteligence s procesory AMD Ryzen řady 8040

Notebooky Swift Edge 16 a Swift Go 14 jsou poháněny procesory AMD Ryzen řady 8040 s integrovanou grafikou AMD Radeon 780M a technologií Ryzen AI. Nejnovější procesory AMD umožňují efektivní rozdělení zátěže AI mezi akcelerátory na NPU, GPU a CPU, takže se zlepší uživatelské zkušenosti s technologií AI. Využívá procesorovou architekturu AMD Zen 4 s až osmi jádry a poskytuje až 16 vláken výpočetního výkonu.

Umělou inteligencí s funkcí Copilot v systému Windows lze spustit jediným kliknutím na novou speciální klávesu. Řešení Acer s podporou AI, jako jsou Acer PurifiedView a Acer PurifiedVoice, vylepšují konferenční relace, zatímco Acer QuickPanel umožňuje rychlé a snadné upevnění nástrojů pro videokonference. Pomocná aplikace AcerSense pomáhá uživatelům ovládat a spravovat systémy zařízení jedním kliknutím na klávesu AcerSense a nová funkce Acer LiveArt využívá technologii AI k rychlým úpravám obrázků pomocí ovládacího panelu, který se okamžitě objeví, když je na zařízení pořízen obrázek nebo snímek obrazovky.

Acer Swift Go 14

Acer Swift Edge 16 kombinuje výkon s mobilitou

Acer Swift Edge 16 má tenké a lehké šasi z hořčíkovo-hliníkové slitiny o hmotnosti 1,23 kg a výšce 12,95 mm. Přitom obsahuje výkonný hardware, který zvládne i vysoké nároky. Je poháněn až osmijádrovým procesorem AMD Ryzen 7 8840U s integrovaným s grafikou AMD Radeon 780M a dodává se s až 32 GB paměti LPDDR5 RAM a až 2 TB PCIe 4.0 SSD úložištěm.

Navíc se může pochlubit 16palcovým panelem OLED s rozlišením 3,2K, obnovovací frekvencí 120 Hz a 100% podpoře barevného gamutu DCI-P3. Úzké rámečky, doba odezvy kratší než 0,2 ms a certifikace VESA DisplayHDR True Black 500 podtrhují vysokou kvalitu použitého displeje.

Nové možnosti nabízí notebook i z hlediska konektivity díky kompati­bi­li­tě s Wi-Fi 7, která zajišťuje rychlou síťovou rychlost až 5,8 Gb/s a nízkou latenci pod 2 ms. Pro kabelové připojení je Swift Edge 16 vybaven všemi základními porty: portem HDMI 2.1, dvěma porty USB typu C, dvěma porty USB typu A a slotem pro karty MicroSD.

Acer Swift Go 14 pro vysoký výkon na cestách

Acer Swift Go 14 má velmi podobné parametry jako Swift Edge 16 a od většího modelu se liší především 14palcovým displejem OLED s rozlišením až 2,8K a obnovovací frekvencí 90 Hz, nebo alternativ­ně s dotykovou obrazovkou IPS s rozlišením 1920 × 1200. Rozdíl je také v podpoře „jen“ Wi-Fi 6E a menší nabídce portů, když k dispo­zi­ci jsou dva porty USB typu C, jeden port HDMI 2.1 a karta MicroSD.

Nové notebooky Acer Swift Edge 16 (SFE16-44) a Acer Swift Go 14 (SFG14-63) se u nás začnou prodávat v dubnu.


 
  

- PR -

7 vlastností ERP systému, které dělají uživatelům radost

Kdy je ovládání ERP systému poho­dl­né? Když mohou jeho uživatelé snadno a efektivně pracovat s potřebnými funkcemi a informacemi bez zbytečných obtíží. Tím se zvýší produktivita jejich práce, omezí se chybovost a firma poroste.

  

- PR -

Unicorn Systems podpořil Pluxee v přechodu do cloudu

Softwarová firma Unicorn Systems pomohla společnosti Pluxee (dříve Sodexo Benefity), která se specializuje na oblast zaměstnaneckých benefitů, s přechodem do cloudu. Důvodem této náročné digitální trans­for­mace byla snaha modernizovat IT infrastrukturu společnosti a zvýšit efektivitu jejího podnikání.