facebook
Aktuality -> Hardware - 10. 5. 2019 10:12

Nové diskové adaptéry QNAP

QNAPSpolečnost QNAP Systems uvedla na trh novou řadu diskových adaptérů, které uživatelům usnadňují instalaci různých disků do NAS zařízení značky QNAP, ale i do jiných počítačů. V případě instalace disků pomocí diskových adaptérů QDA do QNAP NAS, lze takto instalované disky navíc monitorovat pomocí aplikace QTS Storage Manager.Součástí nově uvedené řady diskových adaptérů jsou modely:

  • Diskový adaptér QDA-A2AR: Pojme dva 2,5″ disky SATA uvnitř 3,5″ diskové pozice SATA s rychlostí přenosu souborů až 6 Gb/s. Není nutný žádný softwarový ovladač a lze jej nainstalovat do počítače nebo QNAP NAS. Podporuje hardwarový RAID a poskytuje nástroj pro přepínání diskového režimu pro výběr režimu RAID (Individuální, JBOD, RAID 0 nebo RAID 1). Uživatelé systému Windows mohou k zobrazení informací o RAID a o stavu disku používat nástroj QNAP External RAID Manager.
     
  • Diskový adaptér QDA-A2MAR: Pojme dva M.2 2280 SATA SSD uvnitř 2,5″ diskové pozice SATA s rychlostí přenosu souborů až 6 Gb/s. Kovové provedení adaptéru navíc pomáhá od M.2 SSD odvádět teplo. Pro instalaci není nutný žádný softwarový ovladač a adaptér lze využít do počítače nebo QNAP NAS. Adaptér podporuje hardwarový RAID a poskytuje nástroj pro přepínání diskového režimu pro výběr režimu RAID (Individuální, JBOD, RAID 0 nebo RAID 1). Uživatelé systému Windows mohou k zobrazení informací o disku používat nástroj QNAP External RAID Manager.
     
  • Diskový adaptér QDA-UMP: Pojme jednu jednotku M.2 2280 PCIe NVMe uvnitř 2,5″ diskové pozice U.2 SSD s rychlostí přenosu souborů až PCIe Gen3 x4. Není nutný žádný softwarový ovladač a lze jej nainstalovat do počítače nebo QNAP NAS. K zobrazení informací o SSD lze použít nástroje poskytované jeho výrobcem. Horní a spodní rám z hliníkové slitiny pomáhá od M.2 disku odvádět teplo.

  • Diskový adaptér QDA-SA: Je navržený speciálně pro QNAP Enterprise ZFS NAS a umožňuje použít disk SATA 6 Gb/s v 3,5″ diskové pozici SAS.

 
Atos
  

- Inzerce -

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.