facebook

Nová verze Sophos Mobile 7 rozšiřuje podporu kontejnerů v Android Enterprise

Sophos Mobile 7Zajištění bezpečnosti na mobilních zařízeních je aktuální výzvou pro většinu IT manažerů. Není totiž tajemstvím, že zejména u platformy Android je množství zranitelností velmi vysoké a stále častější jsou kybernetické útoky, které cílí právě na mobilní uživatele. Současně se ale zdokonalují i prostředky obrany, tedy řešení pro správu podnikové mobility, mezi které patří i řešení Sophos Mobile. Jeho nová verze mimo jiné rozšiřuje podporu kontejnerů v platformě Android Enterprise (známější pod starším označením Android for Work) a umožňuje tak snazší oddělení pracovních a soukromých dat v rámci jednoho uživatelského prostředí. Nová verze také přináší podporu správy zařízení ze světa internetu věcí využívajících platformu Android Things nebo Windows 10 IoT.Sophos Mobile 7 je tak řešením pro správu podnikové mobility (Enterprise Mobility Management, EMM), které nabízí jednotnou ochranu a řízení mobilních zařízení, notebooků i IoT zařízení. Mezi bezpečnostní vylepšení verze 7 patří anti-phishingová technologie chránící uživatele před škodlivými odkazy v elektronické poště i dokumentech a zdokonalení bezpečnostní anti-malwarové aplikace pro operační systémy Android.

Sophos Mobile 7
Sophos Mobile 7

Vylepšeny byly také sesterské aplikace Sophosu Secure Workspace a Secure Email, díky kterým nyní mohou uživatelé otevírat, prohlížet i editovat zašifrované a chráněné dokumenty ve formátech MS Office i přílohy, aniž by museli opustit prostředí bezpečného zašifrovaného kontejneru.

Sophos Mobile 7

Sophos Mobile 7 je nejnovějším přírůstkem do stále se rozrůstajícího portfolia produktů, které jsou dostupné prostřednictvím platformy Sophos Central. Mezi další produkty z této platformy patří mimo jiné firewally nové generace Sophos XG, Sophos Endpoint Security, Sophos Intercept X, Sophos Email Security, Sophos Server Protection, Sophos Encryption a Sophos Phish Threat.
 


 
  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.

  

- Inzerce -

Na dokumenty se musí chytře

Po staru to jde taky, ale …


OnlioV civilizovaném světě bychom jen stěží našli organizaci, která by nepracovala s dokumenty. S interními i s nezbytnými pro komunikaci s okolím. Navíc také platí, že množství zpracovávaných dokumentů neustále roste.