facebook

Nová verze SODAT Protection & Analytics 2.0 odhalí, kdo neoprávněně nakládal s daty

SODATBrněnská společnost SODAT uvolnila novou verzi svého produktu Protection & Analytics 2.0, který se zaměřuje na monitoring přístupů k citlivým datům firem. Firmy mohou pomocí tohoto nástroje sledovat, kdo má k citlivým údajům přístup, i to kudy a kam firmu opouštějí. Využívá přitom i techniky machine learningu. Na vývoji nové verze proto SODAT spolupracoval s dalšími brněnskými společnostmi ze skupiny MindForge, a to Gauss Algorithmic a Cognito.Produkt je koncipován tak, aby monitoroval všechny operace na vybraných síťových discích i firemních webových aplikacích (CRM, DMS, intranet atd.). Uživatelé tak mohou sledovat, co se například s důležitými smlouvami, nabídkami, životopisy nebo projektovou dokumentací děje, a to s minimálním zpožděním.

Odchozí data – kudy data odešla
Odchozí data – kudy data odešla

„Vývoj produktu jsme v současnosti směřovali od sledování produktivity spíše ke sledování pohybu souborů, klademe tedy důraz především na datovou bezpečnost,“ popisuje směřování produktu Jan Vobruba CEO společnosti SODAT.

Klíčové je se nyní soustředit nejen na to, kdo má k citlivým datům přístup, ale i jakou cestou data organizaci opouští. Společnosti mohou v rámci bezpečnosti sledovat, které dokumenty, definované jako citlivé či osobní, opouští organizaci emailem, na USB, tiskem nebo uploadem a kdo je takto přesunul.

Přístup k dokumentům
Přístup k dokumentům

Produkt je vhodný také pro monitorování přístupu k osobním údajům dle GDPR. Firma má přehled, kdo k nim ve skutečnosti přistupuje a jak s nimi nakládá. Report z produktu lze použít při kontrole z Úřadu pro ochranu osobních údajů (UOOU).

SODAT uvádí, že produkt lze velmi rychle implementovat. U zákazníků s 250 počítači je prý možné produkt nasadit během 10 dnů, včetně instalace serveru i automatizované distribuce agentů na koncové stanice. K dispozici je také online demo na https://www.sodat.com/online-demo.


 
POINT.X (2018-19)
  

- Inzerce -

Do České republiky míří Qlik Sense Tour

Qlik Sense TOur 2018, 23. květen, PrahaPo roce se v Praze opět zastaví turné Qlik Sense Tour 2018, které ukáže jak bude vypadat blízká budoucnost vizuálních analýz a business intelligence. Na programu jsou trendové prezentace, série úderných demo ukázek, i workshop, kde si účastníci budou moci vytvořit vlastní, plně funkční aplikaci v Qlik Sense. Zažijte budoucnost datových analýz v přímém přenosu. Qlik přichází v nejlepší formě – v Praze 23. května.

  

- Inzerce -

Service Desk aneb řízení služeb IT

OnlioProvoz jakéhokoli systému – a nemusí jít jen o informační technologie – vyžaduje efektivní přebírání a zpracování požadavků jak od koncových uživatelů, tak i od pracovníků IT oddělení. A případně dalších stran.