- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (48)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Nová verze RTLS řešení Sewio umožňuje 1D sledování pohybu pomocí směrových antén
Společnost Sewio uvedla na trh novou verzi svého real-time lokalizačního systému (RTLS) pro digitalizaci pohybu uvnitř hal. Sewio RTLS 2.5 nově umožňuje 1D sledování pohybu pomocí směrových antén, což výrazně snižuje náklady na potřebnou infrastrukturu při zajištění viditelnosti v úzkých uličkách, které jsou typické pro sklady a distribuční centra.


Lokalizační systémy by vždy měly být navrženy tak, aby pokrývaly danou oblast za pomoci co nejnižšího počtu přijímačů (kotev), díky čemuž zůstávají nízké i náklady na samotný projekt. V reálných případech je rozvržení výrobních hal složité a zahrnuje ohromný počet chodeb a úzkých uliček, což vyžaduje mnoho přijímačů a kabeláže k nim a tak náklady na samotnou instalaci stoupají. Díky 1D sledování pohybu za pomocí směrových antén je možné dosáhnout potřebné přesnosti s menším počtem přijímačů a kabeláže. 1D je tak revolučním krokem pro trh lokalizace uvnitř budov, protože výrazně snižuje náklady na projekt a zkracuje dobu návratnosti projektu.
Srovnání potřebné infrastruktury (rozmístění kotev) pro sledování pohybu v hale. Je zřejmá výrazná úspora při využití kombinace 2D a 1D trackingu.
Kromě této zcela nové funkce přináší Sewio RTLS 2.5 také vylepšení synchronizačního modelu, které využívá to nejlepší ze dvou dříve používaných synchronizačních modelů (TCP a UDP). Sewio RTLS 2.5 také přináší automatickou kalibraci barometru pomocí API pro sledování v módu 3D použitelné například pro sledování osob ve vícepatrových budovách.
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Formulář pro přidání akce
15.5. | Konference SCADA Security |
22.5. | Akce pro automobilové dodavatele "3DEXPERIENCE... |
12.6. | Konference ABIA CZ 2025: setkání zákazníků a partnerů... |
29.9. | The Massive IoT Conference |