facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 1. 12. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová verze řešení pro analýzu dat PS Clementine PRO 3.0

PS Clementine PROPS Clementine PRO je řešení pro analýzu a datamining. Jedná se o nástroj pro tvorbu pokročilých analytických úloh, které přitom nevyžadují znalost složitých analytických technik a technických aspektů v nich použitých. Nová verze 3.0 přichází s několika novinkami ve funkčnosti a nabízí také možnost instalovat řešení i do jiných operačních systémů než MS Windows.Řešení PS Clementine PRO je založené na jednom z nejrozšířenějších komerčních dataminingových nástrojů IBM SPSS Modeler, aktuálně ve verzi 18.2.2. To zaručuje přístup k širokému spektru nástrojů, modelovacím algoritmům a dalším nástrojům pro správu dat.

Verze PS Clementine PRO 3.0 přichází s několika novinkami ve funkčnosti, například rozšiřuje nabídku databázových vstupů o službu Snowflake. Z analytických možností nově nabízí křížovou validaci v automatizovaných procedurách modelování – uzly Auto Classifier a Auto Numeric. Vylepšení doznala i analytická prostředí založená na programovacích jazycích R a Python. Nově může být job - úloha v prostředí PSC - aktivována pomocí časového intervalu. Job může být spouštěn například každých 15 minut v rámci definovaného časového období. Provedené změny v PSC 3.0 rovněž zvyšují auditovatelnost řešení bohatším záznamem o tom, co, kdo, kdy a s jakým výsledkem v rámci řešení spouštěl.

Nová verze PS Clementine PRO 3.0 také nabízí možnost instalovat řešení i do jiných operačních systémů než MS Windows. PS Clementine PRO 3.0 nově umožňuje plnou kompatibilitu se síťovými službami pomocí technologie SOAP a REST. V PSC jsou k dispozici všechny původní uzly z v 2.2 a navíc přibyly další čtyři, které rozšiřující funkcionalitu řešení, jako např. PS SOAP TRANSITION, který přijímá údaje z webových služeb protokolem SOAP na základě uživatelem nastavených parametrů.

PS CLEMENTINE Manager


 
  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?

  

- Inzerce -

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.