facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 23. 1. 2020 11:50

Nová verze řešení Flowmon pro analýzu síťového provozu

FlowmonSpolečnost Flowmon Networks představila novou generaci svého klíčového produktu, kterým je systém pro detekci provozních a bezpečnostních anomálií ve firemních sítích Flowmon ADS. Verze 10 přináší řadu nových funkcí a přepracované uživatelské rozhraní, což podle výrobce umožní bezpečnostním specialistům významně zkrátit čas vyřešení incidentu.Pomocí detailního sledování a analýzy provozu v síti pomáhá systém Flowmon ADS bezpečnostním týmům v detekci a řešení kyberbezpečnostních incidentů. Indikátory kompromitace, jako například změna chování zařízení v síti, neočekávaná komunikace s jinými zařízeními či odesílání dat, umožňují detekovat hrozbu ve všech fázích infiltrace – od průniku, přes šíření až po exfiltraci dat. Flowmon ADS tím dává bezpečnostním specialistům veškeré potřebné informace o incidentu, a to jak v detailu, tak jako ucelený obraz, aby mohli snadno porozumět rozsahu a dopadu události.

Obr. 1: Přepracované uživatelské rozhraní Flowmon ADS 10 – dashboard
Obr. 1: Přepracované uživatelské rozhraní Flowmon ADS 10 – dashboard

Flowmon ADS je síťové bezpečnostní řešení využívající technologii pro detekci anomálií v chování. S využitím strojového učení se průběžně učí vzorce běžného chování síťového provozu a následně rozlišuje mezi normálním a podezřelým chováním. Umožňuje tak odhalit provozní a bezpečnostní incidenty, které ostatní technologie buďto neumí detekovat, nebo jsou pod jejich rozlišovací schopnost.

„Nový Flowmon ADS 10 rozpozná podstatné události v datovém provozu. Nabízí ucelený pohled na situaci z pohledu sítě a umožňuje tak rozpoznat hrozby v reálném čase,“ dodává Pavel Minařík, CTO ve Flowmon Networks a dodává: „Bez ohledu na to, zda se jedná o známý či neznámý malware nebo cílený útok, umožňuje na něj reagovat již v jeho samotném počátku. Navíc umožňuje identifikovat příčinu a zhodnotit dopad na infrastrukturu, což vede k efektivnější spolupráci mezi bezpečnostními a síťovými týmy a znamená v konečném důsledku bezpečné a zdravé IT prostředí.“


 
Atos
  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.

  

- Inzerce -

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.