facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 10. 9. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová verze integrovaného řešení kybernetické ochrany Acronis Cyber Protect 15

AcronisSpolečnost Acronis oznámila uvedení nové verze jednoho ze svých klíčových produktů Acronis Cyber Protect 15. Jde o firemní řešení kybernetické ochrany integrující zálohování, disaster recovery, novou generaci ochrany proti malwaru, kybernetickou ochranu a nástroje pro správu koncových zařízení. Vše je provázáno v jednom integrovaném řešení, což výrazně zjednodušuje správu kybernetické ochrany před aktuálními hrozbami.


Altair - konference

Acronis Cyber Protect 15 staví na kombinací ochrany dat a kybernetické bezpečnosti včetně behaviorální detekce postavené na umělé inteligenci schopné zastavit i zero-day útoky. Mezi další vestavené nástroje a technologie ochrany patří URL filtrování, hodnocení zranitelností, automatizovaného patch managementu a specificky pak ochrana videokonferencí.

Acronis Cyber Protect

Nové řešení přichází v době, kdy podniky bojují s ochranou svých dat a infrastruktur v důsledku intenzivní práce na dálku. Nejnovější studie Acronis Cyber Readiness Report, která v souvislosti s pandemií COVID-19 oslovila 3 400 organizací po celém světě a vzdálených pracovníků, odhalila, že 31 % společností zápasí s každodenními útoky v důsledku práce na dálku a téměř všechny oslovené firmy (92 %) musely nasadit nové technologie k zabezpečení domácích uživatelů.

Hlavní výzvou těchto organizací je fakt, že ve firemních sítích využívají několik různých řešení, jež jsou nákladná, časově náročná na správu a provozně komplikovaná. Jejich nedostatečná integrace navíc vytváří mezery v obraně před kybernetickými útočníky. Studie také zjistila, že hackeři cílí na vzdálené pracovníky nejčastěji s pomocí phishingu, DDoS útoků a útoků na videokonferenční aplikace:

  • 39 % oslovených společností zažilo v průběhu posledních tří měsíců útok na svůj videokonfereční systém s tím, jak jejich pracovníci spoléhají na aplikace typu Zoom, Cisco Webex a Microsoft Teams. Cisco nedávno ohlásilo zranitelnost ve své aplikaci, která útočníkům umožňuje otevírat, číst a krást potenciálně cenný či rizikový obsah.
  • Malwarové útoky typu ransomwaru rovněž vzrostly, když 31 % společností ohlásilo každodenní útoky a polovina (50 %) pocítila takový útok alespoň jednou týdně. V červenci například došlo k tomu, že přední poskytovatel GPS technologií zaplatil 10 milionů dolarů v rámci ranomwarového útoku WastedLocker. Operační centra Acronis Cyber Protection zjistila, že 35 % koncových zařízení zákazníků bylo vystaveno malwarovým útokům, které probíhaly až do okamžiku nasazení řešení Acronis Cyber Protect.
  • Phishingové útoky jsou na historických maximech, což není překvapující, když pouze 2 % firem zvažuje filtrování URL v rámci své kybernetické strategie. To činí zranitelnější zejména domácí uživatele – Acronis zjistil, že přibližně 10 % uživatelů během května, června a července kliklo na nakažené stránky.

Acronis Cyber Readiness Report 2020

Tato zjištění podle Acronisu jasně ukazují důvod, proč organizace potřebují integrované řešení kybernetické ochrany, které redukuje složitou správu a zlepšuje bezpečnost zejména v prostředí se vzdálenými pracovníky. „Svět kybernetických hrozeb se v posledních letech dramaticky změnil a zejména v posledních šesti měsících. Tradiční samotný antivirus a samotné zálohování již nejsou schopny ochránit proti moderním hrozbám,“ řekl Sergej Beloussov, zakladatel a CEO společnosti Acronis. „Organizace, které modernizují své ekosystémy integrovanými bezpečnostními nástroji nezískávají jen vyšší úroveň zabezpečení, ale také nižší náklady a vyšší produktivitu.“


 
  

- Inzerce -

Pozvánka na webinář Infor pro potravinářské společnosti

Požadavky spotřebitelů na větší inovace a transparentnost produktů, stále se zvyšující tlaky na kvalitu a dodržování předpisů, těsnější marže, příležitosti pro nové prodejní kanály a dynamická pracovní síla, to jsou jen některé z faktorů, které posouvají dynamiku trhu až do bodu, kdy výrobci potravin a nápojů musí přijmout nový přístup ke svému podnikání.