facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 16. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová verze informačního systému K2 Iris

Nová verze informačního systému K2 s názvem Iris zaujme na první pohled díky vylepšené a moderní pracovní ploše. Soustu novinek ale přináší především uvnitř díky novým nebo vylepšeným funkcím. Jde například o velmi intuitivní možnosti filtrování pro snadné a rychlé vyhledávání, nové funkce v oblasti plánování a řízení výroby, podporu řízení a vyhodnocení práce skladníků či automatické vytváření dokladů mezi společnostmi z jednoho holdingu, čímž výrazně usnadňuje a zrychluje konsolidaci výsledků. To je výčet jen některých z velké řady novinek, které K2 Iris přináší.Výroba pod kontrolou

Asi nejvíce novinek přináší nová verze K2 do oblasti výroby a výrobních firem. Díky novému a přehlednějšímu nástroji s názvem Výrobní manažer lze plánovat výrobu efektivněji než dříve. Na jednom místě dává k dispozici všechny informace, které potřebuje plánovač výroby ke své práci. Má také možnost zaplánovat do výroby zakázky ve více variantách s různými parametry a ty pak mezi sebou jednoduše porovnávat.

Nový nástroj Dílenské rozvrhování pak poskytuje reálný přehled o situaci na dílně a upravuje plán na jednotlivé stroje a lidi. Mistr tak může okamžitě vidět závislosti na ostatních operacích ve výrobě a vyhne se tak kolizím či zpoždění.

Poslední novinkou v oblasti výroby je další úroveň práce se šaržemi. Nadřízená neboli externí šarže umožňuje podrobnější práci s informacemi o kvalitě výrobků nebo dodávaných materiálech.

Chytřejší podpora e-commerce

Mnoho novinek poskytuje nová verze také pro segment e-commerce. Díky detailní analýze nákupního košíku lze zvyšovat průměrnou hodnotu nákupu. Nová generace e-shopu totiž dokáže precizně analyzovat historické nákupy napříč celým sortimentem a na jejich základě určit nejčastěji prodávané kombinace zboží.

S e-shopem v nové verzi K2 lze také jednodušeji expandovat do zahraničí a z jednoho e-shopu prodávat zboží do více států. Stačí doplnit překlady, správné sazby DPH a dopravy či platby v daném státě.

K dispozici je i nová šablona webu pro prodej koncovým zákazníkům, což snižuje náročnost spuštění e-shopu v segmentu B2C. Samozřej­mos­tí je přitom i možnost vytvoření designu e-shopu zcela na míru.

Efektivnější sklad

V logistických a velkoobchodních firmách je nyní možné díky K2 nově měnit priority skladovým úlohám či je přiřazovat konkrétním skladníkům. Vedoucí skladu tak má všechny skladové procesy zcela pod kontrolou.

Nová verze nabízí také definování externích šarží. Při příjmu zboží lze do systému zavádět informace o dodavatelských šaržích k jednotlivým produktům a firmy tak vždy mají přehled, na kterém skladě a kolik kusů konkrétní šarže daného produktu mají k dispozici.

Díky panelu řízení logistických úloh ve skladech a kompetenční matici pro skladníky a manipulační techniku představuje nová verze K2 zásadní přínos pro nasazení v řízených skladech.

K2 tak zvládne pojmout všechny oblasti firmy – od řízení výroby (MES) a skladů (WMS) či nákupu, přes obchod a účetnictví, work­flow a správu zákazníků (CRM) až po správu dokumentů (DMS) nebo manažerské vyhodnocování. „Chceme, aby K2 ERP dokázal vyřešit všechny firemní procesy zákazníků a oni se tak mohli spolehnout na jeden systém“, popisuje šéf vývoje Tomáš Szkandera.

Tomáš Szkandera
Tomáš Szkandera

Kromě nových nástrojů a funkcí přináší nová verze K2 také implementaci nástroje Load Balancer, který zajišťuje vyšší výkon, stabilitu a dostupnost systému, a to i v případě výpadku některého z aplikačních serverů.


 
  

- Inzerce -

Jak může správně nastavený ERP systém pomoci snížit vaše náklady?

V mnoha podnicích poslední měsíce stále více rezonuje téma úspor. Podívejme se tedy blíže na to, jak správně zvolený a naimplemen­to­va­ný ERP systém pomůže ušetřit náklady.

  

- Inzerce -

Lepší je být bohatý a zdravý...

IT Systems 11/2022Aktuální vydání IT Systems vás zavede do světa peněz, které necinkají, ale přesouvají se mezi účty díky novým metodám placení. Je to další proces, který lze díky chytrým digitálním technologiím zefektivnit. Modernizace platebních metod a souvisejících služeb zajímá firmy v oblasti e-commerce, ale i klasický retail a další obory.