facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 27. 5. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová verze aplikace Axis pro zachování soukromí rozostří obličeje přímo v kameře

AXIS Live Privacy ShieldSpolečnost Axis uvedla novou verzi aplikace pro dynamické maskování AXIS Live Privacy Shield, která využívá vysokého výpočetního výkonu vybraných kamer s jednotkou hlubokého učení (DLPU) pro transparentní maskování nebo pixelizaci osob, obličejů a pozadí. Je proto vhodná zejména pro vzdálený videomonitoring nebo nahrávání v prostorách, kde může být kvůli předpisům na ochranu soukromí velice problematické jinak provozovat videodohledový systém.Axis tvrdí, že jeho aplikace pro dynamické maskování je jediný analytický kamerový software, který maskuje osoby v reálném čase ve videostreamech při plné snímkové frekvenci a běží přímo ve vybraných modelech kamer.

AXIS Live Privacy Shield funguje tak, že v reálném čase analyzuje a porovnává živý pohled z kamery se scénou v pozadí a aplikuje na ni dynamické maskování. Reaguje tak na pohyb lidí a objektů. Pomocí umělé inteligence AI identifikuje ve videostreamu lidské postavy a umožňuje uživatelům vybrat si buď maskování lidí (pohybujících se nebo stojících), pouze jejich tváří, nebo maskování celého pozadí scény. Uplatní se všude tam, kde se vyžaduje kromě videodohledu také zachování soukromí, jako jsou např. nemocniční pokoje, domovy pro seniory, výrobní podniky, hotely, školy, kanceláře nebo obchody.

Uživatelé si také mohou vybrat mezi průhledným barevným nebo mozaikovým maskováním (pixelizací) a zvolit si požadovanou úroveň zamaskování. Barevné maskování poskytuje nejlepší ochranu soukromí, protože účinně eliminuje shromažďování osobních údajů, a přitom umožňuje vidět přesný pohyb postav. Mozaikové maskování zobrazuje pohybující se objekty ve velmi nízkém rozlišení, ale umož­ňu­je lépe rozlišovat některé jejich rysy podle zobrazených barev.

Nastavit lze také „zájmové“ nebo „vyloučené“ zóny pro ochranu soukromí nebo vybrat maskování celého pozadí za postavami. Aplikace také umožňuje naplánovat automatické spouštění, např. ve všední dny, a vypnutí , např. během víkendů. Aplikace může být navíc nakonfigurována tak, aby poskytovala jeden stream s maskováním pro zachování soukromí a také samostatný videostream bez dynamického maskování, který můžou využít pouze autorizovaní uživatelé při řešení incidentu pro forenzní účely.


 
  

- Inzerce -

Jak BI a controlling pomůže zlepšit výkon výrobní společnosti

Běžná praxe ve výrobním pod­ni­ku: Obchodní ředitel hodnotí výkonnost týmu, rentabilitu zákazníků a produktů. Výrobní ředitel hlídá efektivitu vytížení zdrojů a správnost kalkulací. Ředitel nákupu a logistiky sleduje zajištění materiálem a kvalitu dodavatelů. Finanční ředitel zajišťuje financování a analyzuje hospodářský výsledek.

  

- Inzerce -

ERP systém pro laboratorní techniku

Česká společnost Lavat vyrábí a dodává přesné strojírenské součás­ti nebo výrobky z oboru laboratorní a vakuové techniky. Optimalizovat firemní procesy a zvyšovat efektivitu práce zaměstnanců jí pomáhá řešení Helios iNuvio z produkce Asseco Solutions.

Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.
- inzerce -
Nepodařilo se připojit k serveru.
- inzerce -