facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 2. 8. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová verze analytického softwaru IBM SPSS Statistics 28

IBM SPSS Statistics 28V těchto dnech vychází nová verze softwaru IBM SPSS Statistics 28, což je modulární soubor nástrojů určený především analytikům a statistikům, ovšem uplatnění nachází také u pracovníků v oblasti marketingu, financí, sociologie nebo personalistiky. Nová verze přináší řadu vylepšení stávajících procedur, která zvyšují každodenní použitelnost.tohoto softwaru. Navíc verze 28 přináší také zcela novou statistickou proceduru Meta-analýza (meta analysis).Meta-analýza je vědecká metoda, která souhrnně analyzuje data z několika na sobě nezávislých studií. Cílem je identifikace a kvantifikace převažujících trendů nebo zjištění příčin rozdílných závěrů studií. IBM SPSS Statistics 28 představuje celkem 5 nových procedur. Mimo jiné obsahují testy heterogenity, meta-regresní analýzu nebo několik nových typů grafů pro lepší vizualizaci výsledků.

Power analýza, která byla představena ve verzi 27, přichází s novým vylepšením procedury. Power analýza vám dovolí určit optimální rozsah výběru pro vaši studii nebo projekt. Pokud je získání dat drahé, je důležité vědět, kolik pozorování je třeba získat, aby se dosáhlo dostatečné pravděpodobnosti detekce určeného efektu. Novinkou verze 28 je možnost zadat několik samostatných hodnot požadované síly (power).

Jednou z hlavních novinek ve verzi 28 je nový typ grafu, tzv. Relationship map. Pomocí tohoto typu grafu lze vizuálně zkoumat vzájemné vztahy mezi několika kategorizovanými proměnnými. Graf vizuálně znázorňuje vzájemné vazby pomocí uzlů a spojnic. Uzly představují proměnné a jejich kategorie, tloušťka spojnic mezi uzly reprezentuje sílu vztahu mezi nimi.

Relationship Map

Kromě nových a vylepšených procedur přináší IBM SPSS Statistics 28 také zdokonalení stávajících funkcí, jejichž cílem je zlepšit každodenní celkovou produktivitu práce, jako je například využití nového okna Workbook. Toto okno mimo jiné umožňuje zároveň spuštění syntaxe a zobrazení jejího výsledku.

Informace o všech novinkách IBM SPSS Statistics 28 je možné získat kontaktováním společnosti ACREA, která software SPSS Statistics na našem trhu dodává.


 
  

- Inzerce -

Digitalizace zákaznické péče: jak vybrat nejlepší řešení kontaktního centra

GenesysDigitální bitva o zákazníky začala, neprohrajte ji. Pandemie totiž jasně ukázala, že digitalizace stabilizuje byznys i v nejistých dobách. Online sektor raketově rostl i během nejtvrdších lockdownů. Přesunula se tam i většina zákazníků.

  

- Inzerce -

PRŮZKUM: Češi odpracují na neplacených přesčasech více než hodinu denně

Čtyřdenní pracovní týden? V Česku zatím utopie. Lidem v kancelářských profesích nestačí na splnění úkolů ani pět dní. Polovina pracuje skoro šest dní týdně, aby práci stihla.