facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 20. 11. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová služba ATOM ONE jako prevence proti útokům hackerů

KPCS CZSpolečnost KPCS CZ dnes uvedla na trh cloudovou službu ATOM ONE, která nabízí zajištění prevence před kybernetickými útoky a výpadky informačních systémů. Provozovatel služby tvrdí, že během pár desítek minut od aktivace služby budou její uživatelé schopni identifikovat bezpečnostní a provozní nedostatky svého IT prostředí a získat přehled o jeho slabých místech. Zároveň jim služba nabídne řešení nalezených problémů.ATOM ONE poskytne na jednom místě přehled o provozních a bezpečnostních parametrech IT prostředí firmy, nebo organizace, která se rozhodne tuto službu využívat. Služba zajistí sběr a analýzu bezpečnostních událostí a doporučí preventivní kroky pro předcházení kybernetickým útokům či výpadkům. Služba sleduje parametry ve čtyřech oblastech - provoz, bezpečnost, kapacita a dostupnost. Každá z kategorií je hodnocena a v každé z nich je možno vidět, v čem je problém a jak ho řešit, a to napříč cloudovým i on-premise prostředím.

Dashboard

„ATOM ONE je založen na expertních znalostech našich lidí a odráží potřeby organizací z pohledu kybernetické bezpečnosti. Jako preventivní nástroj jim totiž pomáhá odhalit útok dříve, než k němu dojde, a tím může organizacím ušetřit mnoho starostí a finančních prostředků,“ říká Miroslav Knotek, CEO společnosti KPCS CZ.


 
  

- Inzerce -

Evoluce ransomwaru bude pokračovat

PCSEkosystém kolem ransomwaru se stává stále rozsáhlejší a současně diferencovanější. To znamená na jednu stranu sofistikované útoky dobře organizovaných skupin, někdy spojených i přímo s vládami, na druhé straně rostoucí zájem začínajících kyberzločinců bez zvláštních technických znalostí.

  

- Inzerce -

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.