facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 10. 3. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová generace řešení SAP pro integraci a správu dat

SAP představil nové řešení pro správu dat SAP Datasphere, které by mělo podnikům usnadnit přístup k důležitým datům napříč celou firmou. Současně SAP oznámil partnerství s několika firmami v oboru zpracování dat a umělé inteligence, se kterými bude spolupracovat na zlepšování nového řešení a vytvoření datové architektury pro bezpečné propojení dat mezi systémy SAP a aplikacemi jiných firem.SAP Datasphere vytváří prostředí pro integraci, správu a virtualizaci dat a sémantické modelování. Datovým analytikům dává přístup ke klíčovým datům s cílem zachovat jejich obchodní kontext a logiku, které se často při manuálním exportování a nahrávání dat mezi různými systémy ztrácí. SAP Datasphere běží na platformě SAP Business Technology Platform (SAP BTP), která zahrnuje zabezpečení databází, šifrování dat a jejich správu.

SAP Datasphere

„Digitální prostředí se neustále rozšiřuje o různé aplikace a velké objemy dat, a proto by organizace měly mít nespočet příležitostí k podpoře inovací založených na datech. Většina z nich se však stále potýká s tím, jak data proměnit v hodnotné informace,“ říká Alex-Luis Militaru, který vede tým SAP BTP pro region střední a východní Evropy. „Příčinou je obvykle právě zvýšený objem dat. Cílem SAP Datasphere je spojit obchodní sémantiku, obsah a kon­text pro data SAP i mimo SAP, a podpořit tak organizace v adaptaci na neustále se měnící prostředí. Propojená data nabízejí téměř neomezený potenciál k dosažení lepších obchodních výsledků.“

SAP Datasphere není vlastně úplně nové řešení, protože jde o novou generací SAP Data Warehouse Cloud. Stávající zákazníci využívající SAP Data Warehouse Cloud tak mohou využít nové funkce SAP Datasphere bez nutnosti dalších kroků nebo migrace. Mezi nové funkce patří katalogizace, která zajišťuje automatické vyhledávání, zpracování a správu dat, zjednodušená replikace dat pro aktualizace v reálném čase nebo vylepšené modelování, které zachová obchodní kontext dat. Do budoucna plánuje softwarová firma přidat další možnosti integrace, které propojí data a metadata z cloudových řešení SAP se SAP Datasphere.

V souvislosti s představením nového řešení oznámil SAP i nové partnery, se kterými chce spolupracovat na vytvoření jednotné datové architektury, která firemním klientům zajistí bezpečné propojení dat mezi řešeními SAP a dalšími systémy. Mezi první partnery patří společnost Collibra, která se věnuje správě a zpracování komplexních souborů dat, nebo platforma pro streamování dat a jejich propojení v reálném čase Confluent. Dalšími partnery z oblasti automatizace, strojového učení a integrace dat jsou společnosti Databricks a DataRobot.


 
  

- PR -

Cloudová strategie při výpadku datacentra

V dnešní digitálně propojené éře se společnosti stále více spo­lé­ha­jí na kontinuální a bez­pro­b­lé­mo­vý provoz svých IT systémů. Paralela s diamantovým dolem je zde více než přiléhavá. Stejně jako jakýkoliv výpadek v těžbě diamantů znamená obrovské finanční ztráty, tak jakýkoliv výpadek IT infrastruktury může mít pro firmu katastrofální důsledky.

  

- PR -

Jak si vedou české firmy v kybernetické bezpečnosti

Praktické zkušenosti z oblasti etického hackingu a penetračního testování


Komplexní zabezpečení pod­ni­ko­vé infrastruktury, počínaje výpočetními systémy přes úložná řešení, až po komunikační linky není jednoduchá záležitost. S větší či menší úspěšností se o to snaží každá organizace.