Aktuality -> Hardware - 6. 9. 2007

Nová "ekologická" PC Fujitsu Siemens

EsprimoE-lieg_736.gifNové modely profesionálních PC Esprimo P5925 EPA v provedení microtower nebo Esprimo E5925 EPA minidesktop kombinují osvědčené ergonomické a úsporné funkce s nejnovější čipovou sadou Intel a zdrojem napájení s koeficientem účinnosti 80 %. Díky tomu je spotřeba elektrické energie těchto systémů v porovnání s dva roky starými PC nižší téměř o 45 %. Modely Esprimo 5925 EPA jsou dostupné za doporučenou cenu od 14 900 Kč bez DPH.

Nové počítače spojují ekologický přínos s technologickými inovacemi a vysokým výkonem. Čipová sada Intel Q35 a nejnovější procesory Intel Core2 Duo jsou optimalizovány pro nízkou spotřebu a efektivní provoz. Technologie iAMT 3.0 (Intel Active Management Technology) zajišťuje centralizovanou správu zařízení, včetně vypnutých systémů, a přispívá tak ke snížení celkové spotřeby energie. Počítače jsou navíc velmi tiché díky vylepšeným možnostem chlazení, které přináší osvědčená skříň Esprimo.
Úspora energie se stává stále důležitějším faktorem. Dodavatelé IT a organizace jako EPA (Environmental Protection Agency) proto již léta pracují na vývoji technologií vedoucích ke snížení spotřeby elektrické energie. Organizace EPA, která uděluje ocenění EnergyStar, v červenci 2007 uvedla v platnost mnohem přísnější kriteria pro získání tohoto označení. Kriteria EnergyStar V. 4.0 vyžadují efektivnější zdroje napájení s koeficientem až 80 %, což je o 20 % více než u běžných počítačů.
Nové modely Fujitsu Siemens Esprimo řady 5925 EPA tento požadavek splňují. Výrobce také nová profesionální PC dodává s přednastaveným úsporným režimem, který po 10 minutách nečinnosti vypne displej a po 15 minutách pevný disk. Po dvaceti minutách nečinnosti se do úsporného režimu přepne celý systém, po hodině přejde do režimu spánku. Technické údaje a příklad kalkulace spotřeby elektrické energie najdete zde.

 
  

- PR -

„Největší rezervu mají firmy ve schopnosti propojit AI s daty a procesy…“

Firmy investují do umělé inteligence, ale většina AI projektů se nikdy nedostane do běžného provozu. Proč mezi úspěšným pilotem a skutečně fungujícím řešením vzniká tak velká propast? O tom, kde podniky při nasazování AI nejčastěji chybují a proč většina AI pilotních projektů nikdy nepřekročí fázi experimentu, hovoří konzultant společnosti Hewlett Packard Enterprise Ladislav Pecen. Uvádí také, jak AI mění požadavky na IT infrastrukturu, jaké nároky přinášejí agentické systémy a proč se dnes do popředí dostává téma datové suverenity.