facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 26. 9. 2012

Nokia rozšiřuje řadu telefonů Asha Touch

Společnost Nokia představila dva nejnovější přírůstky do rodiny mobilních telefonů Asha Touch – Nokia Asha 308 a Nokia Asha 309. Nokia Asha 308, vybavená podporou pro dvě SIM karty, a Nokia Asha 309, určená pro jednu SIM kartu, nabízejí uživatelům rychlý přístup k internetu za nízkou cenu. Pro chytřejší přístup k internetu Nokia uvolnila novou verzi Nokia Xpress prohlížeče, který umožňuje efektivnější mobilní surfování a rychlejší přístup k mnoha webovým aplikacím. Nové telefony nabízejí plynulé uživatelské rozhraní „swipe“ a otevřené prostředí pro vývoj aplikací třetích stran. Nokia Asha 308 a Nokia Asha 309 jsou v současné době cenově nejdostupnějšími mobilními telefony značky Nokia, které jsou vybaveny kapacitním dotykovým displejem.Nokia Asha 308 a Nokia Asha 309 jsou telefony určené pro sítě 2G. Ve výbavě mají 3,0’’ WQVGA kapacitní displej, podporou pro více domovských obrazovek, stereo rádio, hlasitý reproduktor a podporu pro paměťové karty microSD s kapacitou až 32 GB.

 

Nokia Asha 309 je variantou určenou pro jednu SIM kartu a podporou Wi-Fi. Nokia Asha 308 je vybavena podporou pro dvě SIM karty a nabízí inovativní technologii Easy Swap. Ta umožňuje uživatelům snadné a rychlé přepínání mezi více SIM kartami tak, aby uživatelé mohli využít těch nejvýhodnějších tarifů bez nutnosti vyndávat baterii a vypínat telefon.

 

Oba telefony obsahují v balení jako bezplatný dárek 40 prémiových her od EA, aplikace pro sociální sítě, včetně samostatných aplikací pro Facebook a Twitter, službu Nokia Messaging, a vůbec poprvé v řadě Asha Touch také podporu pro streamování videa ze služeb jako YouTube.

 

Společnost Nokia také v rámci podpory pro webové aplikace představila dvě rozšíření její cloudové platformy Xpress prohlížeč: 

  • Webová aplikace Nokia Nearby pomáhá lidem objevovat nová místa prostřednictvím vyhledávání v jejich bezprostředním okolí a zobrazováním jednotlivých výsledků na mapě. Služba je dostupná prostřednictvím Nokia Xpress prohlížeče anebo jako funkce v rámci Nokia Map.
  • Webová aplikace Nokia Life+ uživatelům nabídne přístup k obsahu, který jejich každodenní život obohatí o vzdělání, zdraví a zábavu. Nokia Life+ je dostupná v anglickém jazyce v 18 zemích i v lokálních verzích, které budou uvedeny v průběhu letošního čtvrtého čtvrtletí v Indii, Číně a Indonésii. K Nokia Life+ je možné přistupovat prostřednictvím Nokia Xpress prohlížeče nebo Nokia Obchodu.

 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

Helios
- inzerce -