Aktuality -> Hardware - 4. 2. 2013

NEC přichází s UM sérií interaktivních ultra - short projektorů

Společnost NEC Display Solutions Europe představila novou UM sérii interaktivních LCD projektorů s ultra krátkou projekční vzdáleností. Výkon až 3.300 ANSI lumenů zajistí jasný a ostrý obraz i při jasném denním světle. Velmi dlouhá životnost lampy, až 8000 hodin (v ECO režimu) výrazně snižuje provozní náklady. Zákazníci si také mohou vybrat integrovanou interaktivitu založenou na Luidia eBeam technologii. Přijímač a interaktivní pero, včetně eBeam softwaru v různých lokalizacích včetně českého jazyka může být zakoupen jako volitelné příslušenství, případně v tzv. interaktivním kitu. Další možností je zakoupení již zmíněného kitu společně s magneticko-keramickou tabulí odpovídající velikosti (73“ s projektory 4:3 a 93“ s projektory 16:9).



Modely nabízí rozlišení XGA (1024x768) a WXGA (1280 × 800), vysoká kvalita obrazu je zajištěna také zlepšeným kontrastním poměrem 3000:1 a vyšším jasem. Všechny modely jsou dodávány standardně s držákem na zeď, který umožňuje snadnou instalaci.

 

U nových projektorů UM série byla vylepšena také konektivita, projektory disponují dvěma HDMI porty, které jsou propojeny rovněž s interním reproduktorem, VGA konektory, USB konektorem pro přenos obrazu, kabelovým (LAN) a bezdrátovým (W-Lan) připojením sloužícím jak k administraci projektoru, tak k zaslání obrazových dat po síti.

 

Spolu s představením nové „UM“ řady přichází NEC také s bezplatnou aplikací Wireless Image Utility, která je k dispozici pro platformy iOS. Pomocí této aplikace je možné bezdrátově prezentovat z Vašeho mobilního zařízení, iPhonu, nebo iPadu. Takzvaný přenos pomocí „Živé kamery“ Vám umožní povýšit Vaše mobilní zařízení na vizualizér, fotoaparát, kameru, která je ihned schopna přenést obraz na Vaši projekční plochu.

 

S integrovanou funkcí prohlížeče lze snadno prohlížet webové stránky, přidávat poznámky, zvýraznit určité oblasti prezentace, případně s integrovaným prezentérem spustit a ovládat prezentaci přímo z vašeho mobilního zařízení.

 

Projektory podporují tzv. DisplayNote aplikaci, což je výhodou pro prezentujícího, případně pedagogy, kteří chtějí posluchače skutečně vtáhnout do děje prezentace nebo výuky. Po zapnutí projektoru je možné propojit tablet nebo mobilní zařízení na platformě iOS, případně Android společně s projektorem a interaktivní tabulí a umožnit tak novou generaci interaktivní výuky.

 

Posluchači, nebo žáci mohou ze svých mobilních zařízení (platforma iOS, Android), bez nutnosti osobní přítomnosti u interaktivní tabule, vstupovat do právě probíhající prezentace, případně výuky. Jediné co k tomu potřebují je aplikace DisplayNote s patřičným počtem licencí (jedna licence tzv. Display note prezenter je poskytována při zakoupení interaktivního balíčku zdarma). Alternativně je možné pracovat s modulem eBeam a Education Suite a přidat tak řadu výukových nástrojů a funkcí.


 
  

- PR -

3Dfindit – chytré vyhledávání 3D modelů

a sestav pro moderní firmy


Máte v databázi tisíce 3D dílů a stále dokola řešíte problém, že potřebný díl nemůžete najít? Vznikají vám duplicitní soubory, které komplikují práci i správu dat? Právě na tyto výzvy reaguje 3Dfindit – pokročilý systém pro vyhledávání 3D dat na základě geometrické podobnosti a dalších inteligentních filtrů. Tato platforma, vyvíjená společností CADENAS, pomáhá konstruktérům, inženýrům i nákupčím rychle najít správné 3D CAD modely, čímž výrazně šetří čas, snižuje náklady a zvyšuje efektivitu firemních procesů.

  

- PR -

IQHUBS: když data rozhodují o budoucnosti výroby

Moderní továrny jsou technologicky vyspělé – stroje, linky, roboti – ale když se vedení ptá: „Proč klesla produktivita?“, odpověď chybí. Reporty přicházejí pozdě, čísla se rozcházejí. Rozhodování bez spolehlivých dat pak vede k nižší efektivitě a vyšším nákladům. A právě to je paradox: technologie jsou všude, ale chytrá data chybí. Proto jsme vyvinuli systém, který tento začarovaný kruh rozbíjí. Nad výrobou leží informační mlha a tu zvedáme.